Vali Demirtaş Başkanlığında İstihdam Toplantısı Yapıldı

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş başkanlığında İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Vali Demirtaş Başkanlığında İstihdam Toplantısı Yapıldı

Vali Demirtaş Başkanlığında İstihdam Toplantısı Yapıldı.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş başkanlığında İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

GAMER toplantı salonunda ilin istihdamı ve mesleki eğitimi konusunda fikir alış verişinde bulunmak ve yapılabilecek faaliyetler hakkında karar almak amacıyla gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Gürsel Temurci, Dika Genel Sekreteri Ahmet Alanlı ve ilgili il müdürleri katıldı.

Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında üç ayda bir yapılan il istihdam ve mesleki eğitim kurulu toplantısında Meslek edindirme faaliyetleri, Tarımsal alandaki gelişmeler ve istihdam olanakları, Toplumsal cinsiyet eşitliği, Genç istihdamı ve çocuk işçiliği, İşgücü piyasası araştırması ve toplum yararına program konularında fikir alışverişinde bulunularak, yapılabilecek faaliyetler hakkında kararlar alındı.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü personellerinin program ve projeler hakkında kurul üyelerine bilgi vermesiyle devam eden toplantıda Vali Demirtaş; 

‘’ Bizler istihdamı önemsiyoruz. Mardin hem tarım hem de turizm şehri. İŞKUR il müdürlüğümüz ve diğer il müdürlüklerimizin ortaklaşa çalışması ile ilimizde 2.985 meslek edindirme kursu ve 3053 kişi de işbaşı eğitimi programı olmak üzere 6.038 kişi meslek edindirme kurslarından faydalandı. Bu toplantımızda istihdam ve mesleki eğitim politikalarının oluşturulması, istihdamı koruyucu, geliştirici ve işsizliği önleyici tedbirleri, uygulanacak aktif iş gücü programlarının belirlenmesi, istihdam etkinliklerinin ve mesleki eğitim uygulamalarının değerlendirmesine yönelik bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Gençlerimizin kurslardan faydalanması ve istihdam edilmesi için tüm çalışma arkadaşlarımız ile yoğun çaba sarf ediyoruz.’’ dedi.

Midyat Gündem Com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER