Vali Demirtaş, Hafta Sonu da Mesaisini Sürdürüyor

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Demirtaş, hafta içerisindeki yoğun çalışma temposunu hafta sonları da hız kesmeden sürdürdü.

Vali Demirtaş, Hafta Sonu da Mesaisini Sürdürüyor

Mardin’in sorun ve sıkıntılarının çözülmesi, vatandaşların taleplerini kısa sürede yerine getirebilme noktasında mesai kavramı gözetmeden kentin dört bir noktasını karış karış gezen Vali Demirtaş, bugün de Artuklu, Kızıltepe ve Nusaybin ilçelerinde incelemelerde bulundu.

Vali Demirtaş, ilk olarak beraberindeki Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Cebrail Aslan ve İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Abdulbaki Turğut ile kent merkezinde turizme yönelik olarak yapılacak çalışmalar kapsamında saha incelemelerinde bulunarak bilgiler aldı.

Daha sonra Vali Demirtaş,  çocukların trafik kurallarını öğrenmek amacıyla yapılması planlanan Çocuk Trafik Eğitim Parkı için yerinde incelemelerde bulundu.

Çocuk Trafik Eğitim Parkı için saha incelemelerinden sonra Vali Demirtaş, Artuklu ilçemizin su ihtiyacını karşılamak amacıyla Yayla Mahallesi'nde içme suyuna ulaşılarak çalışmalarda sona gelinen sondaj çalışmalarını yerinde incelemede bulunarak MARSU Genel Müdürü Abdüsselam Altunkaynak’tan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Kızıltepe ilçesini de ziyaret eden Vali Demirtaş, “Mardin Yeşilleniyor Projesi” kapsamında Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ile Kızıltepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Kızıltepe – Viranşehir Karayolunun Orta refüjünde gerçekleşen fidan dikimine katıldı.

Fidanları toprakla buluşturarak can suyu veren Vali Demirtaş, ardından polis uygulama noktasını ziyaret ederek sokağa çıkma kısıtlamasında yapılan çalışmaları yerinde denetledi.

İlçe incelemelerine Nusaybin ilçesiyle sürdüren Vali Demirtaş, Baraj Yolunda başlayan Sıcak asfalt serimi çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında İlçe Kaymakamı Emrullah Temizkan’dan bilgiler aldı.

Nusaybin ilçesinde yapılacak olan Mardin Artuklu Üniversitesi Nusaybin Meslek Yüksekokulu için yerleşke incelemelerinde bulunan Vali Demirtaş, Çatalözü Mahallesi’nde bulunan DSİ Çağ Çağ Sulama kanalı ve Mardin Yeşilleniyor Projesi kapsamında, 2020-2021 yılı ağaçlandırma çalışmalarında tarihi İpek Yolunda yapılan fidan dikimi çalışmalarını incelemesinin ardından ilçeden ayrıldı.

Midyat Gündem Com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER