Vali Demirtaş: “Kızıltepe Çevre Yolu için yoğun mesai harcıyoruz”

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mahmut Demirtaş başkanlığında Kızıltepe Çevreyolunun ikinci istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Vali Demirtaş: “Kızıltepe Çevre Yolu için yoğun mesai harcıyoruz”

Saha incelemeleri yanı sıra ilgili kurumlarla yaptığı toplantılarla tespit ettiği sorunların çözümü hususunda oldukça yoğun bir mesai harcayan Vali Mahmut Demirtaş,  Kızıltepe İlçesinin trafiğini rahatlatacak Çevre Yolunu ilçeye kazandırmak için çalışmaları hızlandırdı.

Vali Demirtaş, Kızıltepe Çevre Yolu çalışmalarının sorunsuz bir şekilde başlaması için ikinci istişare toplantısını gerçekleştirdi.

Çevre Yolunun ilçeye kazandırılmasıyla trafiğin rahatlanacağını belirten Vali Demirtaş, “17 kilometre uzunluğunda, 30 metre genişliğinde iki gidiş, iki de geliş olmak üzere toplam 4 şeritten oluşan Kızıltepe çevre yolunun yapımına kısa sürede başlamak için mesai arkadaşlarınızla birlikte yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Bir yandan ilçemizin içmesuyu sorunu ortadan kaldırmak ve sorumluluk alanlarımız da bulunan yollarda çalışmalara devam ederken bir yandan da her geçen gün artan nüfus ve buna bağlı olarak araç sayısı nedeniyle oluşan yoğun şehiriçi trafiğini rahatlatacak çevre yolunu ilçemize kazandırmanın gayretindeyiz. Vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunabilmek için mevcut devam eden projelerimizin yanı sıra imkanlar çerçevesinde daha çok sayıda yeni projeleri de inşallah en kısa sürede planlayıp hayata geçireceğiz.” dedi.

Vali Demirtaş başkanlığında yapılan toplantıya, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam, Karayolları Bölge Müdürü Savaş Bayındır, Fen İşleri Daire Başkanı Cebrail Aslan, DEDAŞ İl Müdürü Halil Homan, İmar Müdürleri yanı sıra Karayolları ve DEDAŞ Teknik personelleri katıldı.

Toplantı, karşılıklı fikir alışverişleri ve önerilerin ardından son buldu.

Midyat Gündem Com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER