Midyat Belediyesi kültür ve kongre merkezinin temeli atıldı

Mardin’in Midyat ilçesinde Belediye Kültüre ve Kongre Merkezin temeli düzenlen törenle atıldı.

Yeni Mahalledeki Jandarma Genel Komutanlığına ait askeri lojmanların yerine 8,5 dönüm arazi üzerinde kurulacak olan Midyat Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinin temeli düzenlenen törenle atıldı.

 "Bin 500 kişilik kongre salonu olacak"

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, törende yaptığı konuşmada; Midyat’ta inşa edilecek kültür ve kongre merkezinin modern özelliklerini taşıyacağını belirterek, "Merkez, 5 bin metrekarelik kapalı alanıyla Bin 500 kişilik salon, 110 kişilik sinema salonu, kafeteryası, briç salonları, oyun alanları ile vatandaşımızın 7’den 70’e herkesin faydalanacağı bir kültür kompleksi olacak.” Dedi.  

Başkan Şahin, “göreve geldikleri andan itibaren kültür ve turizm alanlarında yeni bir yol haritası çıkardıklarını kaydederek, Midyat’ta bir kültür merkezinin eksikliğini hissettiklerine işaret ederek, şöyle konuştu.

“Yaptığımız girişimler sonucu Allah’ın izni ile ilk kazmayı vuracağımız Midyat Kültüre ve Kongre Merkezin 15 Milyona TL civarında olacak. Jandarma Genel Komutanlığına ait 8,5 dönüm arazi üzerinde kurulacak. Bu kültür merkezinin finansmanıyla ilgili Kültür Bakanlığımız bize yüzde 50 oranında bir destek veriyor. Geri kalan yüzde 50 finansmanı da Belediyemizin öz kaynakları tarafından sağlanacaktır. İnşallah 1,5 yıl zarfında çok güzel bir eser meydana gelecek. Peyzaj çalışmalarıyla, yeşil alanlarıyla, kapalı otoparkıyla Midyat’ımız çok güzel bir tesise kavuşacak. Temelini atacağımız kültür merkezinin Midyat’ımıza, hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” Dedi.

Kültür merkezinin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Şahin, “bizlere desteklerini esirgemeyen başta, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Ersoy’a ve Jandarma Genel Komutanımız Orgeneral Sayın Arif Çetin’e Midyat halkı adına şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca yapımcı firmaya da şimdiden, teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Şahin ve diğer davetliler kesilen kurbanlarının ardından Midyat Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinin temelini attı.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2021, 07:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Selim Demir
Mehmet Selim Demir - 1 yıl Önce

Midyat ilçemize eserler kazandıran Belediye Başkanımıza Veysi Şahin'e ve ekibine teşekkür ederim. İlçemiz ilk defa böylesi kalıcı eserler görüyor. Rabbim utandırmasın.

Midyat
Midyat - 1 yıl Önce

Midyat'ımızın gelişmesi, kalkınması, marka değerinin yükselmesi noktasında gelecek nesillere muhteşem eserler ve hizmetler miras kalacak inşAllah. Başta değerli başkanımız Veysi Şahin beye ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler...

Hüseyin Gözenoğlu
Hüseyin Gözenoğlu - 1 yıl Önce

Hayırlı uğurlu olsun başarılarınızın devamını diliyorum

Zekeriya Yücel
Zekeriya Yücel - 1 yıl Önce

Lider insanlar büyük işlere imza atar hayırlı olsun

Mehmet Veysi Seven
Mehmet Veysi Seven - 1 yıl Önce

"Kültür Merkezi, Gençlik Merkezi, kaldırımlar, yollar, atıksu projesi, turistik alanların ıslahı gibi gibi merkezi hükümetin desteğiyle yapılabilecek yatırımları, hayata geçirmeyi başaran başkanımız..."

Vatfa Kutlu
Vatfa Kutlu - 1 yıl Önce

Midyat belediye başkanımız Sayın Veysi Şahin bey ...Midyat‘ımıza kazandırdığı güzel ,kaliteli ,Güven veren projelerle Midyat’ımızı adım adım ilerletiyor... kendisine ve emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum...

Yusuf Erol
Yusuf Erol - 1 yıl Önce

Hayırlı uğurlu olsun inşAllah

SIRADAKİ HABER