Yeni Ambulanslar Tören Hizmete Girdi

Mardin’de Hizmete giren 2 yeni 112 acil sağlık ambulansı için tören düzenlendi.

Yeni Ambulanslar Tören Hizmete Girdi

Yeni Ambulanslar Tören Hizmete Girdi

Sağlık Bakanlığınca satın alınan tam donanımlı 2 yeni 112 acil sağlık hizmetleri ambulansı düzenlenen törenle Mardin’de hizmete başladı.

Mardin’de Hizmete giren 2 yeni 112 acil sağlık ambulansı için tören düzenlendi.

İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Saffet Yavuz, törende yaptığı konuşmada, Bugün Mardin'de 112 acil sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere 2 adet tam donanımlı 44 ambulansımız hizmete girdiğini söyledi.

Acil sağlık hizmetleri oldukça önem arz eden sağlık hizmetlerimizden bir tanesi olduğunu kaydeden Yavuz şöyle konuştu: “Kalp krizi veya bir travma yahut bir trafik kazasında saniyeler ve dakikalar içerisinde acil tıbbi müdahale o insanın hayatını kurtarmakta ve dolayısıyla sağlık hizmetinin kalitesini artırmakta en önemli etkenlerden bir tanesidir. Bakanlığımızın ilimize tahsis ettiği araçlarımızla ekiplerimiz daha da güçlenecektir. Ülkemizde son 15 yılda sağlık sektöründe çok ciddi bir dönüşüm yaşandı ve yaşanmaya devam ediyor. Bundan sonrada daha ileri seviyelerde hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.” Dedi.

Yavuz, Kentsel vakaya ulaşım oranımız 10 dakika

Bu hizmete en iyi şekilde hizmet veren tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür eden Yavuz, “Ülkemizde uçak helikopterlerin, paletli, obez ve zırhlı ambulansların olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Bugün 2 tane ambulansımızı Mardin'deki sağlık hizmetine katmak için bir araya geldik. Ambulanslar; Savur ilçemizde konuşlu istasyonumuza, Artuklu ilçemizde konuşlu 1 No'lu istasyonumuza teslim edilmiştir. Mardin Sağlık Müdürlüğü olarak Mardin'deki acil sağlık hizmetlerinde 26 tane 112 istasyonumuzla, 400 personelimizle ve bugün ekiplerimize kattığımız 2 ambulansla beraber toplam 41 adet ambulansımızla hizmet vermekteyiz. Şu anda şehir merkezinde kentsel vakaya ulaşım oranımız 10 dakika içerisinde yüzde 94, kırsal vakalarda ise ulaşım oranımız 30 dakikada yüzde 93 oranındadır. Bu da Türkiye ortalamasının üstündedir. Ayrıca 2018 yılı içerisinde başvuran bütün vatandaşlarımıza İlk yardım eğitimi vermeyi planlıyoruz. Biz bu hizmetleri verirken özellikle vatandaşlarımızdan 'Yaşama Yol Ver' kampanyasında ambulanslarımıza yol vermelerini talep ediyoruz. Ambulansların ilimize kazandırılmasında başta Sağlık Bakanlığı'mıza olmak üzere, 112 acil sağlık hizmetleri genel müdürlüğümüze, törene katılanlara ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle yeni ambulanslarımızın Mardin'i hayırlı olmasını, kazasız bir şekilde kullanılmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Törene, Savur Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İdris Koç, Savur AK Parti İlçe Başkanı Sabahattin Kaya, Sağlık Hizmetleri Başkanı Doktor Servet Yıldız, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzman Doktor Murat Sinanoğlu, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Doktor Hidayet Bakaç, Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Şeyhmus Alkan, Başkan Yardımcıları, 112 İl Ambulans Servisi Başhekimi ve Başhekim Yardımcıları ve Sağlık Müdürlüğü çalışanları Katıldı.

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2018, 19:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER