ŞANLIURFA VALİSİ SN.ABDULLAH ERİN   

ŞANLIURFA VALİSİ SN.ABDULLAH ERİN   

1969 yılında Mardin İli Savur İlçesi Gölbaşı köyünde doğdu.1986 yılında Midyat Lisesini,1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini ikincilikle bitirdi.

1992 yılında Kaymakamlık sınavını kazanarak Mülki İdare Mesleğine girdi.1992-1995 yıllarını kapsayan Kaymakam adaylığı staj döneminin bir yılını İngiltere ‘de Üniversite ve dil okullarında ,grup başkanı olarak ,genel İngilizce ve sosyal politika alanında çalışmalar yaptı.

Kaymakam adaylığı stajını 62 kişi arasında ikincilikle bitirdi .Bu nedenle kuraya girmeden seçtiği Burdur İli Tefenni İlçesinde Kaymakamlık görevine başladı.

Sırasıyla Gülşehir Kaymakam Vekilliği, Tefenni Kaymakamlığı, Doğanşar Kaymakamlığı, Bayburt Vali Yardımcılığı, Şırnak Vali Yardımcılığı,(Habur Gümrük kapısından Sorumlu Vali Yardımcısı ) görevlerinde bulundu.

Özellikle Habur Sınır Kapısı Mülki İdare Amiri olarak görev yaptığı iki yıl boyunca ekonomik anlamda bölgenin ve aynı zamanda Mardin’in can damarı olan  sınır kapısının iyileştirilmesi ,geçişlerin kolaylaştırılması ve ihracatın arttırılmasına yönelik başarılı çalışmalara imza attı.

2001 yılında İç İşleri Bakanlığı tarafından Yüksek Lisans yapmak üzere İngiltere’ye gönderilmeye hak kazanan 10 mülki İdare amiri arasında yer aldı. İngiltere Nottingham Üniversitesi Sosyoloji ve Sosyal Politika Fakültesindeki Yüksek Lisans eğitimini ‘’ÜSTÜN BAŞARILI’’ derece ile bitirdi.

İngiltere dönüşü: Ermenek ,Taşköprü ve Cizre Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.2005 yılında açılan Mülkiye Müfettişliği sınavını kazandı.2005-2009 yılları arasında Mülkiye Başmüfettişi olarak görev yaptı.

2009 yılı Haziran ayında, görev alanı Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak İlleri olan Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Genel Sekreterliğine atandı.

Genel Sekreterliğini yaptığı ajans’ın Ulusal ve Uluslararası mali destek programlarının başarıyla uygulanmasını sağlayarak, Mardin’in ekonomik ve sosyal yapısına önemli katkılar sağlayan bir çok projenin hayata geçirilmesine yardımcı oldu.

2012 yılında tekrar Mülkiye Başmüfettişliğine döndü. Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu’nun ‘’Türkiye’nin Kalkınma Ajansları Uygulamasının Değerlendirilmesi ‘’konulu inceleme araştırma raporunun hazırlanması çalışmalarına katıldı. Akan Danışmanlığı görevinde bulundu.

Danışmanlık yaptığı süre içinde Halkın temel sorunlarının çözümü konusunda yoğun mesai harcadı.

14 Haziran 2016-04 Temmuz 2017 tarihleri arasında Adıyaman Valisi olarak görev yaptı.21 Haziran 2017tarihinde yayınlanan Valiler Kararnamesiyle Şanlıurfa Valiliğine atandı.

Yalnız Şanlı Urfa’ nın değil, Kuzey Suriye’de yaşayan halkın sorunlarıyla ilgilenen ,gece gündüz demeden çalışan, telefonu 24 saat açık tutan ,gece bile kiyafet değiştirerek Hastaneleri denetleyen, halkının sorunlarını çözmek için hiç durmadan  çalışan fedakar bir  bir Sn.Vali.

Şanlıurfa’nın sevilen valisi. Şanlıurfa o kadar şanslı bir ilki ; Sayın Abdullah ERİN tarafından yönetiliyor.

Sayın Abdullah Erin sadece Ş.Urfayı yönetmiyor,Kuzey Suriye’yi de yönetiyor.Yükü çok ağır olan bir Vali. Allah yar ve yardımcısı olsun.

Sayın Abdullah ERİN,Halktan gelen biri. Kibir yok,halkına tepeden bakma yok.Halkının sorunlarını çözümü konusunda sürekli uğraş veren, gece ve gündüz demeden çalışan asil bir Mülki İdare Amiri.

Özellikle bölge halkı tarafından büyük sevgi ve saygıya maruz olan Sayın Erin,Adıyaman’da Vali olarak görev yaptığı süre zarfı içerisinde de aynı şekilde gönüllere girmeyi başarmıştır. Öte yandan yine bölge genelinde Valiler arasında sosyal medya aracılığı ile yapılan anketlerde de ‘’En çok sevilen Vali olma özelliğine sahip.

Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri görevini sürdürürken Batman,Şırnak,Siirt ve Mardin’de yine aynı şekilde mütevazi kişiliği nedeniyle vatandaşların dikkatinden kaçmayarak örnek bir insan modeli oluşturmuştur.

Adıyaman’da da Valilik görevi ile birlikte vatandaşlar tarafından olan sevgisi dalga dalga Mardin,Şanlıurfa,Adıyaman,Batman,Şırnak ve Siirt İllerine yayılıp adeta Bölgenin sevilen  VALİ Portresi çizmiştir.

Bölge insanının özelliklerini yakından bilen ,insanlarla iletişim kurarken zorlanmayan ,devletin şefkatini en ince damarlara kadar hissettiren bir Sayın VALİ.

İngilizce,Arapça ve Kürtçeyi iyi derecede konuşan ŞanlıUrfa Valisi Sn. Abdullah Erin,evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.