Saygı Değer Midyat Halkı!

Saygı Değer Midyat Halkı!

(İyi düşünün, Yetkide sizin, kararda sizin)    

31 Mart Mahalli seçimlerine çok az bir zaman kaldı. Vereceğiniz karar, 5 yıl da bir gelen bir fırsattır. Bu fırsatı iyi değerlendirmeniz gerekir.

Bakın Sayın Midyat Halkı!

Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Ak parti Midyat Belediye Başkan adayı gösterilen Sn. Veysi Şahin,30 dan dan fazla projesiyle Midyat Halkının karşısına çıkmış bulunmaktadır.

Sn. Veysi Şahin deneyimli iş adamı ve İnşaat mühendisidir. Kesinlikle paraya ihtiyacı yoktur. Bütün amacı doğup büyüdüğü, ilk ve Orta öğrenimini gördüğü Midyat’a hizmet etmektir. Sn. Veysi Şahin Midyat için bir şanstır.

Bu birbirinden değerli projelerini kısa, orta ve uzun vadede uygulayabilmesi için kendisine fırsat verilmesi gerekir.

İşte bu projelerden bir kaçı

1-İki ay içinde Midyat doğal gaza kavuşacak. İlk etap 25 km’lik bölüm için çalışmalara başlanacak.50 km. Çıkarılması için gerekli girişimler yapılacak.

2-Belediyeden maaş almayacak. Maaşını engelli kız ve erkek öğrencilere burs olarak dağıtacak.

3-Makam aracı kullanmayacak.

4-Turizm açısından çok önemli olan ve turist çekmeye yönelik, MİDRAY Midyat hafif raylı sistemi, Estel Köşk Meydanı ile Midyat Kuyumcular çarşısı arasında hizmet verecek. Bu şekilde ilçemize turist akını olacak.

5-Midyat Kültür ve Kongre Merkezi kurulacak.

6-Okulların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak Belediye Bünyesinde Eğitim Birimi oluşturulacak. Kendisine ait özel otobüsünü bu birime tahsis ederek , başarılı öğrencilerin yurt içi gezilerine rahat bir şekilde katılmaları sağlanacak.

7.Midyat’a Modern Bir Öğretmen Evi kazandırılacak.

8-Geri Dönüşüm ve Arıtma Tesisi kurulacak.

9-Kimsesizlerin ve muhtaçların karnını doyurabilecekleri Midyat Belediyesi aş evi kurulacak, vefat eden taziye sahiplerinin yemek ihtiyaçları bu aş evinden karşılanacak. Ramazan ayında iftar çadırları kurulacak.

10-Meslek Sanayi Siteleri kurulacak. Uyuşturucu ile mücadele edilecek.

11-İlçede başıboş dolaşan ve tehlike yaratan hayvanlar toplanarak, aşı yapılacak, veterinerlik hizmetleri verilecek. Bunun için Midyat Belediyesi Hayvan Barınma Merkezi kurulacak.

12.Dört adet Yarı Olimpik Havuz İlçemize kazandırılacak. İlçemize gelen Sn. Gençlik ve Spor Bakanından 2 havuz, 10 adet futbol sahası sözü alındı.

13.Hastanede yatan hasta yakınlarının sıkıntı çekmemeleri için, biri Midyat Devlet Hastanesi yakınında, diğeri Mardin Devlet Hastanesi civarında olmak üzere 2 adet misafirhane devreye sokulacak.

14.İşsizlikle Mücadele edilecek. İş Kur kanalıyla işe alınacak kişiler adaletli bir şekilde Kur’a usulü ile işe alınacak. Hiç bir vatandaşımız kesinlikle mağdur edilmeyecek.

15.Yeraltı Şehir otoparkları hizmete açılacak.

16.Tarihi Mekânlar Restore edilecek.

17.Beyaz Suyu Cazibe Merkezi haline getirilecek. Beyaz Sudan Midyat’a çekilen, bir türlü bitirilemeyen 2.hattın bitirilmesi ve İlçemizin Su sorunun ortadan kaldırılması için bütün imkânlar kullanılacak.

18.Midyat Belediyesi Proje Ofisi Kurulacak.

19.Midyat Belediyesi Asfalt Şantiyesi kurularak, asfaltsız mahalle ve (köy) bırakılmayacak.

20.Bir türlü bitirilemeyen Midyat-Mardin yolu için, merkezi hükümet nezdinde gerekli girişim yapılacak.

Saygı Değer Midyat Halkı!

Mahalli seçimler, Hizmet Odaklı seçimlerdir. Adaylar projeleriyle halkın karşısına çıkarlar. Halk bu projeleri inceler ve kararını ona göre verir.

Sizde, Sn. Veysi Şahin’in projelerini, diğer adayların, bağımsızların, varsa Projeleriyle kıyaslayarak, kararınızı ona göre verirsiniz.

Sayın Veysi Şahin’in tek amacı, doğup büyüdüğü, İlk ve Orta öğrenimini gördüğü, âşık olduğu Midyat’a hizmet etmektir. Başkaca hiçbir amacı yoktur.

Değerli Midyat Halkı! 

Sandık başına gittiğinizde, bir kez daha düşünün ve kararınızı ona göre verin.

Sayın Veysi Şahin’e ve meclis üyelerine verilecek her oy, Midyat’ın kalkınmasına, ekonomi, sosyal ve kültürel alanında ilerlemesine, işsizliğin azalmasına katkı sağlayacaktır.

Hangi görüşte olursak olalım, küskünlüklerimizi, dargınlıklarımızı bir tarafa bırakarak, her şeyden önce memleketimizin geleceğini, halkımızın huzurunu düşünerek oyumuzu ona göre kullanmalı, diye düşünüyorum.

Takdirde, yetkide sizindir.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Cengiz Bıçakçı
Cengiz Bıçakçı - 3 yıl Önce

Diğer partililerin hiç bir projesi,vizyonu ve faydası yok