Kiliç Cumhurbaşkani Recep Tayyip Erdoğan İle Mardin İçin Bir Araya Geldi

- Mardin İl Başkani Faruk Kiliç Cumhurbaşkani Recep Tayyip Erdoğan İle Mardin İçin Bir Araya Geldi

Kiliç Cumhurbaşkani Recep Tayyip Erdoğan İle Mardin İçin Bir Araya Geldi

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç İstanbul’da düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı sonrası AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile kısa bir görüşme gerçekleştirdi.

Tıp Fakültesi Teşekkürü

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı selamlama konuşmasının ardından, “Kadim şehir Mardinimiz için vermiş olduğunuz Tıp Fakültesi müjdesinden dolayı teşkilatlarımız ve Mardin halkı adına şükranlarımı sunuyorum. Bu konuda inşallah Mardin turizm alanında olduğu gibi sağlık alanında da en iyi hizmetleri sunan iller arasında olacak. Dedi. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Mardin’i her zaman önemsediklerini” ifade ederek Mardin’e verdikleri değeri bir kez daha dile getirmiş oldu.

Yeni Ak Parti Mardin Hizmet Binasının Açılışına Recep Tayyip Erdoğan Davet Edildi

İl Başkanı Faruk Kılıç görüşmenin devamında, “Yapım ve tadilatına tamamen kendi imkanlarımızla haftalar öncesinden başladığımız, Mardin için büyük onur olarak gördüğümüz ve inşallah içerisinde büyük hizmetlere el atacağımız yeni AK Parti Mardin İl Başkanlığı binamızın açılışına Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı davet ettik. Sayın Cumhurbaşkanımızda yakın zaman da Mardin’i ziyaret edeceklerini ifade ettiler”.

Artuklu, Kabala, Yeşilli Ve Ömerli İçin Yeni İsale Hattı Talebi

Mardin ve ilçelerinin su ihtiyacı Nusaybin Beyaz Su üzerinden çekilen hat üzerinden sağlanmaktadır. Fakat döşenen hattın yetersiz kapasitede olması sebebiyle mevcut içme suyu sisteminde sık sık patlamalar ve arızalar oluşmaktadır. Mevcut sistem düşük kapasite ile çalıştırılarak söz konusu olumsuzlukların en aza indirilmesi sağlanmaya çalışılmakta, bu durum proje kapsamındaki yerleşimlerin içme suyu açığını daha da arttırmaktadır. Geçici çözüm olarak Mardin Büyükşehir Belediyesi ana dağıtım deposu yanına derin kuyular açarak ihtiyacı karşılamaya çalışmakta fakat derin kuyulardan temin edilen içme suyunun yetersiz oluşu Beyazsu Kaynağından ilave içmesuyu teminini zorunlu hale getirmektedir. Bu ve buna benzer durumlardan dolayı mevcut sıkıntıların giderilmesi için Artuklu, Kabala, Yeşilli, Ömerli, Kızıltepe, Ortaköy ve Gökçe’ye giden isale hattının yenilenmesini talep ettik. Mevcut hattın onarılmasının neredeyse maliyetine yakın olacağından dolayı yeni bir isale hattının zorunluluğunu dile getirdik. Sayın Cumhurbaşkanımızda bizleri kırmayarak inşallah durumu tarım bakanına talimat şeklinde bildireceklerini söyledi”.

Midyat Gundem Com

Selahattin Erol

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2021, 07:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER