Kılıç, Gençliğin Hesaba Katılmadığı Oluşumlar Yerinde Saymaktan Öteye Gidemez

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, “AK Parti gençliğiyle övünen, büyük ve genç bir parti olma özelliğini ilk günkü gibi koruyor”.

Kılıç, Gençliğin Hesaba Katılmadığı Oluşumlar Yerinde Saymaktan Öteye Gidemez

AK Parti Mardin İl Gençlik Kolları Başkanlığı ‘Mahalle Bizim, Gençlik Bizim’ sloganı adı altında düzenlemiş olduğu programlarla 10 ilçe 702 mahallede ki gençlerle bir araya gelecek.

Gençlerin daveti üzerine program kapsamında Artuklu İlçesi’ne bağlı 13 Mart Mahallesi’nde ikamet eden gençlere bir araya gelen AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, “Öncelikle farkındalık yaratan programdan dolayı İl Gençlik Kolları Başkanımız Tarık Atlı ve ekibine teşekkür ediyorum. Gençliğin bulunmadığı, gençliğin hesaba katılmadığı oluşumlar, yerinde saymaktan öteye gidemez. Bu nedenle bizler değişimi, gençlerimizin beklentilerine göre dizayn etmeye büyük gayret gösteriyoruz.  Türkiye olarak yoğun genç kitlesine sahip nadir ülkelerin başında geliyoruz. En büyük yapı taşımız olan gençliğimizi eğitimde, sporda, kültürde, siyasette ve ülke yönetiminin çeşitli kademelerinde aktif bir şekilde başarılı olmaları için hem bizlere hem de değerli gençlerimize büyük görevler düşmektedir. Bu genç kitlesini elimizde tutmak, ülkesine ve milletine birer faydalı evlatlar olarak yetişmelerini sağlamak için bizler her imkanı seferber etme gayretindeyiz. Bu anlamda AK Parti kurulduğundan bu yana gençlerin her anlamda daha aktif hale gelmesi için birçok projeye imza attı ve atmaya devam ediyor.”

İl Başkanı Faruk Kılıç, “Özellikle eğitim konusunda yapılan yerinde atılımlar sayesinde çocuklarımıza ve gençlerimize dünya standartlarında kaliteli eğitimler verilmeye başlandı. Gençlerimizin daha sorumlu, daha aktif ve canlı olmaları için sosyal alanlara ağırlık verildi. Kısacası gençliğin bizlerden beklentilerini karşılamak adına her şeyi yapmaya çalıştık. Gençlerimizden en büyük isteğimiz AK Parti’nin 20 yıllık serüvenini iyi okumaları. AK Parti öncesi ve sonrasını takip edip Türkiyemizin gelişmiş ilk on ülkesi arasına hangi mücadelelerle geldiğini takip etmeleridir.”

AK Parti Mardin İl Gençlik Kolları Başkanı Tarık Atlı, “Mahalle Bizim, Gençlik Bizim sloganı kapsamında 10 ilçe 702 mahallede genç kardeşlerimizle buluşma programları düzenleme hedefindeyiz. Gençlerimizin yanlarında olduğumuzu hissettirmek, onların sesine kulak vermek için çeşitli program ve projelerle bir araya geliyoruz. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, ‘gençleri yedek kulübesinde değil ilk 11’de görmek istiyoruz’ şeklinde ifadelerle gençliğe verdiği önemi dile getirmiştir. Bizlerde gençlerimizi daima yanımızda görmeyi ve programlarımıza katılmalarını istiyoruz. AK Parti binamız kendilerine daima açıktır. Sıkıntısı, öneri ve isteği olan, aramıza katılmak isteyen her gencimizi bekliyoruz. Daha kararlı ve azimli bir gençliğin olması, fikirlerini dile getirmesi elbette ki çok önemlidir. Bizler de tüm imkanlarımızı seferber ederek önlerini açmaya çalışacağız. İnşallah hep birlikte ülkemizin ve milletimizin geleceği için çok çalışıp daha fazla gayret edeceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER