BESYO ‘Özel Yetenek Sınavı’nı Başarı ile Tamamladı

TÜRKİYE'de son 24 saatte 1578 kişiye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı konuldu, 53 kişi hayatını kaybetti.

BESYO ‘Özel Yetenek Sınavı’nı Başarı ile Tamamladı

Mardin Artuklu Üniversitesi BESYO ‘Özel Yetenek Sınavı’nı Başarı ile Tamamladı

Mardin Artuklu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 2-4 Eylül tarihleri arasında Kampüs alanında gerçekleştirdiği ‘2020-2021 Akademik yılı Özel Yetenek Sınavı’ başarı ile tamamladı. 

Mardin Artuklu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu( BESYO) tarafından gerçekleştirilen sınavın fotosel kronometre cihazları kullanılarak son derece objektif bir şekilde tamamlandığı bildirildi.

COVİD-19 Pandemi süreci nedeniyle açık havada ve sosyal mesafe kuralını gözeterek gerçekleştirilen yetenek sınavı için gerekli tüm tedbirlerin alındığını belirten BESYO Müdürü Doç. Dr. Serdar Geri,
“MAÜ  Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu olarak hazırlamış olduğumuz parkurlarımızı şeffaflık ilkemiz doğrultusunda başarılı bir şekilde tamamladık. Fotosel ölçüm cihazları ile başlayıp-biten parkurlarımızın sonuçları aynı anda hem scoreboard hem de bilgisayar sistemine işlenmesinin yanında profesyonel hakem heyeti tarafından da manuel olarak kayıt altına alındı.” dedi.


Gerçekleştirilen  Özel Yetenek sınavına ‘Objektiflik Sınavı ‘da denilebileceğini  söyleyen Geri, hiçbir öğrenciye yönelik hak ihlalinin yapılmadığını vurgulayarak düzenlenen parkur performanslarının video kaydına alınarak arşivlendiğini belirtti.

Doç. Dr. Geri, toplam kontenjan sayısının  180 olduğu sınava, çoğunluğu Güneydoğu Anadolu ve  Doğu Anadolu bölgesi olmak üzere çeşitli illerden 1500 öğrencinin yoğun ilgi göstererek başvuruda bulunduğu bilgisini verdi.  

Özelm Erol/ Mardin
 

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER