Kısıtlamada sokak hayvanları unutulmadı

- Mardin’de Midyat Belediyesi ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı hafta sonunda sokak hayvanlarına yem ve mama dağıttı.

Vatandaşların dışarı çıkmadığı kısıtlama süresince sokak hayvanlarının mağdur olmaması için çeşitli önlemler alındı.

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin’in başlatmış olduğu ‘Sokak Hayvanlarına Ses Ol Bir Kap Mama Ver’ Kampanyasına’ sayesinde, ilçedeki meydanlara kuşlar için yem, kedi ve köpekler için mama bırakıldı.

Midyat Belediyesi Beyaz Masa ekipleri, hayırseverlerin de yardımı ile toplanan yem ve mamaları ilçenin farklı noktalarında yerleştirilen kaplıklara bırakıldı. Kedi, köpek mama, güvercin ve kuşlar için ise yem dağıtımı, kısıtlama sonrası da devam edecek.

Beyaz Masa görevlisi ve hayvan dostu Betül Atasal başıboş hayvanlara hayvan severler adına mama desteğinde bulunduklarını söyledi.

Atasal şöyle konuştu “Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin’in başlatmış olduğu ‘Sokak Hayvanlarına Ses Ol Bir Kap Mama Ver’ Kampanyasına başkanımız destek verdi. Ayrıca AK Parti İlçe Başkanımız Atilla Yarış, Hercai dizi ekibi, Midyat Devlet Hasta hanesi doktorlarından destek gördük. Belirli noktalarda mama kapları var. Oralarda yemleri dağıttık. Köpeklere, kedilere, kuşlara yemlerini bıraktık. Bu şekilde hafta sonlarını yasak olduğu halde biz böyle bir destek vermek istedik”. Diye konuştu.

Kampanyamıza destek bekliyoruz

Beyaz Masa sorumlusu Selami Akçay ise, “pandemi başladığı günden beri Midyat Belediyesi Beyaz Masa ekibi olarak sokak hayvanlarına yem veriyoruz. Bu sokak hayvanları gerek, köpek, gerek, kedi ve kuşlar olmak üzere her hafta sonu yemlemeye çalışıyoruz. Belediye olarak biz bu kampanyanın büyütmeye çalışıyoruz. Çünkü önümüz kış hayvanlar aç kalıyor. Aç kaldıkları için millete saldırıyorlar. Yasa gereği biz hayvanları toplayamıyoruz. O yüzden toplayamadığımız hayvanlar için destek topluyoruz. Onlara ne kadar yemek verirsek o kadar saldırganlıkları düşürmeye çalışıyoruz. Kampanyamıza destek bekliyoruz. Verilen destekleri sizde gördüğünüz gibi sokak hayvanlarına dağıtımını yaptık. Estel ve Midyat’ta tarihi sokaklarda sokaklarında biz onları yemlemeye çalışıyoruz. Mama desteğini her alana yetiştirmeye çalışıyoruz. Çalımlarımız bu yönde. Çalımlarımıza destek veren, başta Belediye Başkanımız Sayın Veysi Şahin’e, AK Parti İlçe Başkanımız Atilla Yarış’a, ilçemizde dizi çekimi yapan Hercai’de dizi ekibine, Midyat Devlet Hastanesinde çalışan doktorlarımıza verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Kampanyamıza destek bekliyoruz.” Dedi.

Beyaz Masa ekipleri ilçenin farklı noktalarında, mama, yem dağıtımını sürdürdü.

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2021, 09:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali ŞAHİN
Ali ŞAHİN - 1 ay Önce

Sizleri kutluyorum. Canım kardeşlerim. Belediye hizmetlerini seviyorum.
Ancak, Beyaz masanın yeri farklıdır. Her derde deva olmaya çalıştıkları için.

SIRADAKİ HABER