Umut Kervanı Gönüllü Anneleri’nin Gıda Paketleri Mardin’de Muhtaçlara Ulaştırıldı

“Haydi, bir gıda kolisini de sen bağışla” sloganı ile yola çıkan Mardin Umut Kervanı Kadın Kolları ve Gönüllü Anneleri anlamlı bir çalışmaya imza attı. 

Midyat Gündem
Umut Kervanı Gönüllü Anneleri’nin Gıda Paketleri Mardin’de Muhtaçlara Ulaştırıldı

Mardin Umut Kervanı Kadın Kolları ve Gönüllü Annelerinin “çocuğu aç, muhtaç bir anne de siz olabilirdiniz. Haydi, bir gıda kolisini de sen bağışla” sloganıyla yola çıkıp çocuğu aç anneler için yardım çağrısında bulunmuştu.

Çağrının ardından gönüllü annelerin hazırladığı onlarca paket Mardin Merkez mahallelerindeki yetim ve muhtaç ailelere ulaştırıldı. Konu ile ilgili açıklama yapan Dernek başkanı Fatih AKMAN, “mazlum ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yanında olmak toplumun tüm bireylerinin sorumluluğundadır. Genç-yaşlı, kadın-erkek hepimizin insani yardım çalışmalarında katkımızın, tuzumuzun olması ahiretimize yatırım yapma adına büyük bir öneme sahiptir. Hamd olsun, Mardin Umut Kervanı’ndaki gıda yetersizliği üzerine Kadın Kolları gönüllü annelerimizle yetim ve muhtaçlar yararına onlarca gıda paketinin hazırlanmasına emek verdiler, katkı sundular. Biz de Mardin Umut Kervanı Gönüllü Annelerinin katkılarıyla hazırlanan gıda paketlerinin bir kısmını dernek merkezinde bir kısmını da muhtaçların evinde kendilerine teslim ettik.

Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim ki “pandemi dolayısıyla daha önce eve ekmek götürmek zorunda olan birçok aile reisi ya işsiz ya da yeterince gündelik iş bulamıyor. Hal böyle olunca muhtaçların sayısı ikiye üçe katlanmış. İmkanlarımız da çok kısıtlıdır. Yani gıdaya talep fazla, arz yetersiz. Dolayısıyla bu insani yardım taşının altına herkesin gücüne kuvvetine göre elini koyması lazımdır. İnsani yardım için, aç bir çocuk, mahcup bir baba, mahzun bir anne için herkesin muhakkak yapabilecekleri vardır. İyilik, insani yardım ve yardımlaşma ihmale, ertelemeye gelmiyor. Lütfen ihtiyaç sahiplerine karşı duyarlı olalım” dedi.

Akman, teşekkür ederek sözlerini bitirdi.

“Rabbim, iyiliğe gönül vermiş kadın kollarımızdan, gönüllü annelerimizden, sahada pandemiye rağmen hizmetten kaçmayan gıda dağıtımı yapan, aile tespiti yapan üyelerimizden, gönüllülerimizden ve katkı sunan tüm hayırseverlerimizden razı olsun. “

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2021, 15:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Süleyman Acar
Süleyman Acar - 4 ay Önce

Allah yaptığınız yardımları kabul etsin inşAllah.