Yüzüncü Yıl Kitaplığı, gerçekleştirilen törenle araştırmacı, akademisyen ve öğrencilerimizin erişimine açıldı.

Mardin Artuklu Üniversitesi Kütüphanesinde gerçekleştirilen açış törenine MAÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özgen, üniversite yöneticileri akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Rektör Özcoşar: “Tarih Araştırmaları Yüzüncü Yıl Kitaplığıyla İvme Kazanacak”

Toplumdaki tarih bilincini geliştirmek amacıyla kurulduğu 1931 yılından günümüze önemli çalışmalara imza atan Türk Tarih Kurumumuzun ‘Yüzüncü Yıl Kitaplığı’ projesinin bütün üniversitelerde araştırma çalışmalarına ivme katacağını söyleyen MAÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, kitapların öğrenci, akademisyen ve araştırmacılara destek olacağını belirtti.

Açık Hava Sinema Etkinlikleri Başladı Açık Hava Sinema Etkinlikleri Başladı

Özcoşar, bu anlamlı çalışmalarından ötürü Türk Tarih Kurumuna ve  Kurum Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özgen’e teşekkür etti.

Kitaplık TTK Yayınlarından Oluşuyor

Cumhuriyet'in 100. Yılı dolayısıyla Türk Tarihi Kurumu tarafından hayata geçirilen ‘Yüzüncü Yıl Kitaplığı’ projesi hakkında açıklamalarda bulunan Türk Tarihi Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özgen,  Cumhuriyet’imizin 100. Yılı’na bir hatıra olmak üzere Türkiye'deki tüm üniversitelerimizin merkez kütüphanelerinde kurum yayınlarımızdan oluşan bir Türk Tarih Kurumu Yüzüncü Yıl Kitaplığı açma projesi başlattıklarını ifade ederek bu kapsamda Mardin Artuklu Üniversitesine de 1200 kitaptan oluşan bir kitaplık kurduklarını belirtti.

TTK Başkanı Özgen projenin gençlerimizin yetişmesine katkıda bulunması temennisinde bulunarak sözlerini sona erdirdi.

Türk Tarih Kurumu tarafından Mardin Artuklu Üniversitesi Kütüphanesine kurulan ‘Yüzüncü Yıl Kitaplığı’ 1200 kitaptan oluşuyor.

Yüzüncü Yıl Kitaplığı açış töreninin ardından Rektör Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ve Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özgen kütüphanede incelemelerde bulunarak Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Hilal Ağalday’dan kütüphane bölümleri ve hizmetleri ile ilgili bilgiler aldılar.

Kaynak: https://www.midyatgundem.com