Kaymakam Görmüş’ ten Kırsal Aksu Mahallesine Ziyaret Kaymakam Görmüş’ ten Kırsal Aksu Mahallesine Ziyaret

Mardin Valisi/Büyükşehir Belediye Başkan V. Sayın Tuncay Akkoyun beraberindeki heyet ile birlikte Mazıdağı ilçesinde devam eden projeleri yerinde inceledi.


Vali Akkoyun ziyaretine ilk olarak Mazıdağı Kaymakamlığında başladı. İlçe Kaymakamı/Belediye Başkan V. Mustafa Görmüş ve kamu kurum ve kuruluş amirleri tarafından karşılanan Vali Akkoyun ilçenin genel durumu hakkında bilgi aldı.

Vali Akkoyun daha sonra yapımı devam eden ve vatandaşların daha hijyenik ortamda alışveriş yapmalarına imkan sağlayacak olan Kapalı Semt Pazarında, sporu yaşam haline getirmek için çalışmaları hızla devam eden Kapalı Spor Salonunda ve istihdama katkı sağlayacak olan Tekstil Atölyesinde çalışmaları yerinde inceleyerek son durumu hakkında ilgililerden bilgi aldı.

Ardından Mardin’imizin kalkınmasına ve istihdamına katkı sağlayan Eti Bakır Mazıdağı Metal Geri Kazanım ve Entegre Gübre Tesislerine geçen Vali Akkoyun,  işletme ile ilgili bilgiler aldıktan sonra esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek taleplerini dinledi, hayırlı işler temennisinde bulundu.