banner73

Mardin’de 8 Projeye Onay

Mardin’de bir ilki gerçekleştirerek, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına İl ve İlçe Müdürlüklerimizce sunduğumuz sekiz proje onaylandı.

Mardin Tarım ve Orman İl Müdürü Menduh Dinler, yaptığı açıklamada, Onaylanan projeler; hayvancılık, tıbbi ve aromatik bitkiler ile fidan dağıtımını içerdiğini söyledi.

Diler yaptığı açıklamada, “Faydalanmak isteyen üreticilerimiz İl ve İlçe Müdürlüklerimize başvuruda bulunup, değerlendirme sonucunda işbirliği protokolü imzaladıktan sonra uygulama aşamasına geçilecektir. Projelerin İlimize artı ürün sağlaması ve örnek projeler olmasını diler, katkılarından dolayı GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına Kurumum ve Mardin Üreticileri adına teşekkür ederim” dedi.

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına İl ve İlçe Müdürlüklerimizce sunulan projeler ise, “Mardin Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Fıstık Yeşil Lavanta Kokulu Arılar Projesi, Artuklu Fıstık, Ceviz ve Badem Üretimini Geliştirme ve Yaygınlaştırma Projesi, Artuklu Merada Çoban Evi ve Yaşam Koşullarının Artırılması Projesi, Midyat Meyveciliğin Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması Kapsamında Karışık Fidan Dağıtım Projesi, Savur Lavanta Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi ve Yaygınlaştırılması Projesi, Midyat M Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Meslek Edindiren Sera Projesi, Yeşilli Merada Çoban Evi ve Yaşam Koşullarının İyileştirilmesi Projesi ve son olarak Dargeçit’te Sütçülükte Nasırlı Eller Projesi” olduğunu açıkladı.

www.midyatgundem.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol