Verdiği çeşitli eğitimlerin yanısıra gençlere geniş bir kütüphane imkanı da sunan Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, Mardin’e yeni bir kütüphane daha kazandırdı.

2017’den bu yana yaklaşık on bin kitap içeren zengin bir kütüphaneyle Mardin’deki gençlere okumayı sevdirmek adına ücretsiz kitap hizmeti veren gençlik merkezi, bünyesine yeni bir kütüphane daha katarak bu sayıyı 12.000’e yükseltti.

Mardin’in en büyük kütüphanelerinden birine sahip olma özelliğini taşıyan Gençlik Merkezi, gerek geniş kitap arşiviyle gerekse okurlara konforlu bir okuma alanı sunmasıyla oldukça ilgi görürken yaptığı bu hamleyle gençleri daha da heyecanlandırdı.

Gençlerin talep ettikleri yazar ve eserler dikkate alınarak kurulan kütüphanede yerli ve yabacı onlarca yazarın eserleri okurlarla buluşuyor.

Psikolojiden felsefeye birçok kategoriden eserlerin yer aldığı kütüphanenin gençlerin hizmetine sunulmasıyla Mardin’li kitap severlere yeni ve zengin bir alternatif yaratılmış oldu.

Mardin’de ALACA Sergisine Yoğun İlgi Mardin’de ALACA Sergisine Yoğun İlgi

Yakın tarihte faaliyete giren ve gençlerin yoğun ilgiyle karşıladığı kütüphane Mardin’deki kitap severleri ağırlamaya devam ediyor.

Midyat Son Dakika Haberleri ve Gelişmeleri Midyat Gündem Com’ da