MARDİN - Alt Minikler kategorisinde Dünya Kupası'nda ikinci olan Özel'in hayali, milli takım çatısı altında Türkiye'yi temsil etmek.

50 ülkeden 5 bine yakın sporcunun mücadele ettiği organizasyonda aynı zamanda Uluslararası Akdeniz Şampiyonası müsabakaları da yapılıyor.

Mardinli Amir Özel, Kick Boksta Dünya 2. Oldu (4)

İnsan Kaynakları Müdürlüğü'ne Rıdvan Akyol getirildi İnsan Kaynakları Müdürlüğü'ne Rıdvan Akyol getirildi

Kick Boks Mardin İl Temsilcisi Mustafa Özel, Turkish Open Wako World Cup Dünya kupası Kick Boks turnuvasında 21 kilo alt minikler kategorisinde Mardinli Amir Özel ikinci olduğunu söyledi.

Mardinli Amir Özel, Kick Boksta Dünya 2. Oldu (3)

Özel yaptığı açıklamada, “Binin üzerinde Kick Boks sporcularının katılım sağladığı 15-19 Mayıs 2024 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen’ 9. Uluslararası Kick Boks Dünya Kupası (Turkish Open WAKO World Cup)’ Mardin sporcumuz 7 yaşındaki Amir Özel ikinci oldu. Başarılı minik sporcumuz Mardin’i ve ülkemizi gururlandırdı. Minik sporcumuzu tebrik ederim. Sporcumuz çok azimli ve çalışkan. Hedefimiz minik sporcumuzu milli takım çatısı altında Türkiye'yi temsil etmek. İnşallah kendisini dünya şampiyonluğuna hazırlayacağız.” Dedi.

Mardinli Amir Özel, Kick Boksta Dünya 2. Oldu (1)

Amir Özel ise, “hayalim Milli takım çatısı altında Türkiye'yi temsil etmek. Babam ve amcalarım gibi sporcu olmaktır.” dedi.

Aslen Dargeçit ilçesinden Sporcu ailede yetişen Amir Özel, Kick Boks Mardin İl Temsilcisi Mustafa Özel'in de yeğeni. Babası Cuma Özel ve 5 amcasıyla Kick Boks sporcusu.

Mardinli Amir Özel, Kick Boksta Dünya 2. Oldu (5)

Mardinli Amir Özel, Kick Boksta Dünya 2.cisi oldu

Mardinli Amir Özel, Kick Boksta Dünya 2. Oldu (2)