Milli Rallici Mardin Olgunlaşma Enstitüsü'nü Ziyaret etti

Yeşilay Haftası çalışmaları kapsamında Mardin'e gelen Milli Rallicimiz Burcu Çetinkaya, Mardin Olgunlaşma Enstitüsünü ziyaret etti.

Burcu Çetinkaya, Mardin Olgunlaşma Enstitüsü eğitim merkezleri ve atölyelerinde gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceleyerek birim ustaları ve öğretmenlerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kurumun ürettiği kıyafet ve ürünleri çok beğendiğini dile getiren Çetinkaya atölyelerde el emeği ile üretilen kıyafetlerden kendisi için satın alırken katalogdan beğendiği farklı kıyafetlerin tasarlanması için sipariş verdi.

2013 yılından bu yana hizmet vermeye devam eden Mardin Olgunlaşma Enstitüsü Mardin ve bölge kültürünü yaşatmaya, bu kültüre ait motif ve sembolleri yeni ürün ve süreçlere dönüştürme çalışmaları yapıyor. Bu kapsamda giyim teknolojisinden, telkariye, ahşap oymacılığından, dokumaya, iğne oyacılığına kadar birçok meslek ve sanat dalında mesleki beceri kazandırma kursları ile usta yetiştiriyor. Öte yandan AR-GE çalışmaları ile ürettiği ürünleri meraklılarının beğenisine sunmaya devam ediyor.

Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Metin Değer, kurum olarak tarihimizi, kültürel değerlerimizi araştırıp farklı tasarım ve ürünlerin üzerinde yaşatmaya ve geliştirmeye çalışıyoruz, bu kapsamda Milli Rallicimizin desteği bizim için çok değerli, ziyaretleri bizleri çok memnun etti, dedi.

Kurum idareci ve öğretmenleri tarafından sıcak bir ortamda ağırlanan Çetinkaya' ya kurum tarafından özel tasarım şalvar hediye edildi.