Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun Dargeçit İlçesini Ziyaret Etti

Dargeçit’te İçme Suyu Altyapısı Yenileniyor Dargeçit’te İçme Suyu Altyapısı Yenileniyor


Bu kapsamda, Dargeçit ilçesine yapılan yatırımlar hakkında bilgi almak, ilçede incelemelerde bulunmak, Dargeçitli vatandaş ve esnaflar ile bir araya gelmek üzere Dargeçit ilçesini ziyaret etti.
Beraberindeki heyet ile birlikte Dargeçit ilçesinde yapılan, yapılması planlanan ve devam eden projeleri/yatırımları yerinde inceleyip ilçenin genel durumu hakkında bilgi aldı.
İlk olarak Dargeçit Kaymakamlığı’nı ziyaret eden Vali Akkoyun, Kaymakam Emre Çifci ve Kurum Amirlerinden ilçede yürütülen kamu çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Ardından, Dargeçit Belediyesini ziyaret ederek Dargeçit Belediye Başkanı Cüneyt Aksoy’dan yapılan ve devam eden belediye çalışmaları ile ilgili bilgi aldı.
Ilısu Tabur Komutanlığı’nı ziyaret ederek görevli Mehmetçikler ile öğle yemeği yiyen Vali Akkoyun, daha sonra 100. Yıl Halk Kütüphanesi, sınıfında dünyanın en uzun ve en büyük gövdesine sahip Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı, Restorasyon çalışmaları devam eden Süryani Çarşısı ve adını 100 bini aşkın boncuk, kolye ve benzeri kalıntılardan alan Boncuklu Tarla kazı alanı ve Tekstil Atölyesi’ni ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.
Son olarak esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelip, yakından ilgilenen ve uzun süre sohbet eden, esnaf ve vatandaşların istek ve önerilerini dinleyen Mardin Valisi/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun; Dargeçitli vatandaşlara ilgileri, güler yüzleri, samimiyetleri ve hoş sohbetleri için teşekkür edip, ziyaret, denetim ve incelemelerini sona erdirerek ilçeden ayrıldı.