Vali Akkoyun il ziyaretini TÜGVA Mardin İl Temsilciliğine yaptı. TÜGVA'nın faaliyetleri ve gençlik çalışmaları hakkında İl Temsilcisi Muhyettin Ertaş'tan bilgi alan Vali Akkoyun, "Küçük başla, büyük düşün" sloganıyla TÜGVA bünyesinde geleceğin mühendisleri ve yazılımcılarının yetiştiği İcathane Sınıfında; Yazılım, Robotik Kodlama, Üç boyutlu modelleme, Tasarım ve Baskı eğitimi alan öğrencilerle bir araya geldikten sonra film etkinliğine katılarak çocuklarla bir süre sohbet etti.

Vali Tuncay Akkoyun daha sonra İlim Yayma Cemiyeti Mardin Şubesini ziyaret ederek yaptıkları hizmetler ve çalışmalar hakkında Mardin Şube Başkanı Necmeddin Başboğa'dan bilgi aldı.

Davet ve Kardeşlik Vakfı Mardin İl Temsilciliği ziyaretinde yaptıkları eğitim ve gençlik faaliyetleri ile sürdürdükleri hizmetler hakkında İl Temsilcisi Davut Baydar ve Vakıf yöneticileri ile bir süre sohbet eden Vali Akkoyun daha sonra KADEM Mardin İl Temsilciliğini ziyaret etti.

YKS dolayısıyla ağır tonajlı yük araçlar kente alınmayacak YKS dolayısıyla ağır tonajlı yük araçlar kente alınmayacak

Geleceğimizi şekillendiren kadınların toplumu temeli olduğunu belirten Vali Akkoyun, kadınların burada mesleki ve beceri etkinlikleri içerisinde olmasının çok önemli ve değerli olduğunu ifade etti.

Ziyarette, KADEM Mardin İl Temsilcisi Av. Muazzez Çeçen, kadınlara yönelik yaptıkları faaliyetler ve devam eden kurslar hakkında Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun'a bilgi verdi.