Binlerce Midyatlının sevgi gösterileri arasında konuşan Başkan Veysi Şahin, Midyat'ta 5 yıllık süre içerisinde yaptığı hizmetleri teker teker anlattı.

Başkan Şahin’in coşkulu mitingi, mahalli ses sanatçısı Semir Ortaç grup ile başlayan miting, AK Parti İlçe Başkanı Atilla Yarış’ın selamlama konuşmasıyla sürdü. Ardından Mardin eski Milletvekili Nihat Eri’nin konuşmasıyla devam etti.

Başkan Şahin, 5 yıllık çalışma süreci içerisinde merkez ve kırsal ayrımı olmaksızın ilçenin her bir tarafına eşit bir şekilde hizmet ulaştırmış olmanın gururunu yaşadığını belirttiği konuşmasında, yapılan projeleri aktardı.  

Vlcsnap 2024 03 30 10H53M29S525

AK Parti Belediyeciliği ile Midyat'a kazandırdıkların projeleri hayata geçirmenin önemine değinen Başkan Şahin, Hükümet desteğinin olmadan hiçbir belediyenin başarılı olamayacağını kaydetti.

"En büyük hayalim Midyat'ın il yapmaktır"

Projelerin hayata geçirilmesi noktasında, ilgili bakanlıklarla her zaman koordineli çalıştıklarını, Vali Büyükşehir Belediye Başkanı, Milletvekilleri, İl Başkanın ve Midyatlı hayırseverlerin de ciddi katkılar sağladığını anlatan Şahin, destek ve katkıları için başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.

Başkan Şahin, “Siyasi yaşamın boyunca en büyük hayalim Midyat'ı il yapmaktır. Midyat il olduktan sonra ben siyaseti bıraka cam. İnşallah Allah'ın izini ile Midyat'ı il yapa caz. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Fitne ve fesada kanmayalım. Midyat'ı hak eden yerden aşağıya çekenlere fırsat vermeyelim” dedi.

Vlcsnap 2024 03 30 10H52M48S247

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, Midyat’ta DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, Midyat’ta

Başkan Şahin, 31 Mart'ta vatandaşın desteğiyle yeniden bir şahlanış ve hizmet döneminin başlayacağını söyledi.

Başkan Şahin, "Göreve gelir gelmez 72 mahallede 350'den fazla proje ile merkez ilçe ve kırsal ayrımı gözetmeksizin bütün mahallelerimizi eşit bir şekilde hizmet ulaştırmaya çalıştık. Tarihe destinasyonunu yeniden elden geçirerek şehrimize adeta yeniden ihya ettik. Bütün mahallelerimizi aslında uygun bir şekilde yeniden dönüştürdük burada kültür bakanlığımızın bir desteğini alarak bu çalışmaları yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımızın desteğiyle doğalgaz konusunu Midyatımızın gündeminden çıkararak ilçemizi doğalgazla buluşturduk ve şu anda midyatımızda 21 binden fazla doğalgaz abonemiz var. Çalışmalarımız devam edecek Midyat'ta köylerimizde beldelerimizde doğalgazı olmayan vatandaşımız kalmayacak. Midyat'ın kangren sorunu haline gelen su sorunu da çözüyoruz. Allah'ın izniyle 2. İsale hattını oluşturduk, çalışmalarımızda sona yaklaşıyoruz. En kısa sürede çalışmayı tamamlayacağımızın ve su sorunu yaşamayan bir Midyat'a ulaştığımızın müjdesini şimdiden veriyorum.

Vlcsnap 2024 03 30 10H54M41S242

Coşkulu kalabalığın tezahüratları eşliğinde hizmetlerini anlatan Başkan Şahin, Midyat'ta kültürel varlıkların korunması, şehrin estetiğinin korunması ve turizm girdilerini arttıracak yeni destinasyonların ihyası için yapılan çalışmaları da anlattı.

Midyat'ta park ve yeşil alanlar noktasında tarihin en büyük sıçramasının yaşandığını kaydeden Başkan Şahin, "Tarih, Kültür ve İnanç merkezi olan Midyat'ımızın yıldızının daha fazla parlaması, turizmden daha fazla pay alması için çalışmalarımızı arttırdık. Şehrimize gelen misafirler turistlerin sadece Midyat'ta değil Estel’ de de zaman geçirebilmeleri için şehri ve çarşısı Matiyate yeraltı şehrini çalışmalarını başlattık. Çalışmalarımız güçlü bir şekilde sürüyor. İnşallah Estel eskiden çok daha iyi olacak. Midyat'ta sinema salonumuz yoktu, kongre salonumuz yoktu, toplantı salonumuz yoktu. Göreve gelir gelmez Estel’ deki atıl durumda bulunan askeri lojmanları aldık Sayın Cumhurbaşkanımızın desteğiyle şehrimize yakışır bir kültür merkezi haline dönüştürdük. Bölgenin en güzel kültür merkezi şu anda Midyat'ta. Midyat Kültür Merkezi’nde şu ana kadar yapılan etkinlik sayısı iki yüzü buldu. Midyat’ımızın hem merkezinde hem taşrasında toplamda 45 adet oyun alanlarının da içinde bulunduğu parkımız oluştu. Doğal yaşam konsepti ile Midyat’ımıza hayvanat bahçesi ve çeşitli sosyal aktivitelerin yapıldığı bir alan oluşturuyoruz. Sosyal yardım mağazamızı oluşturduk dezavantaj ve ailelerimize devletin ve belediyemizin sıcak elini şefkat eline ulaştırıyoruz ve Midyat’ta ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın desteğini sürdürmeye devam ediyoruz." dedi.

Yaklaşık iki saat süren coşkulu mitingin ardından vatandaşlarla birlikte, SKM önüne kadar yürüyüşe geçtiler. Yürüyüşe, AK Parti ilçe Başkanı Atilla Yarış, Mardin eski milletvekilleri Muharrem Doğan, Nihat Eri, belediye meclis üyeleri, kanaat önderleri ile çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleşti.

SKM önünde toplanan kalabalığı seslenen Şahin, katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti. Yapılan konuşmaların ardından Pazar günü yapılacak yerel seçimlerde AK Partiye deste verilmesi gerektiği vurgulandı. Cumartesi günü, Büyük Midyat Mitingi ve yapılacak olan araç konvoyuna her davet edildi.

F699A8D0 E3B2 4E11 8956 9Bf19B015Cdc

Vlcsnap 2024 03 30 10H52M11S746