IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen'e "Hayat Boyu Başarı Ödülü"

- IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve IC İbrahim Çeçen Vakfı kurucusu İbrahim Çeçen:- "İş hayatım boyunca, hep gurur duyduğum işleri hayata geçirdim ve bundan da mutluluk duyuyorum. Ancak tüm bu dev projelerin yanında en büyük gururum Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi"

IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen'e

İSTANBUL (AA) - IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding (IC Holding) Yönetim Kurulu Başkanı ve IC İbrahim Çeçen Vakfı (IC Vakfı) kurucusu İbrahim Çeçen, farklı alanlarda sektörlerinin en iyilerinin öğrenciler tarafından seçildiği Boğaziçi Üniversitesi İş Dünyası Ödülleri’nde Hayat Boyu Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre İbrahim Çeçen’e ödülü, Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’da gerçekleştirilen tören ile takdim edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Çeçen, gençler tarafından ödüle layık görülmekten duyduğu mutluluğa işaret ederek, şunları kaydetti:

"İş hayatım boyunca, hep gurur duyduğum işleri hayata geçirdim ve bundan da mutluluk duyuyorum. Ancak tüm bu dev projelerin yanında en büyük gururum Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’dir. Adımın eğitimle yaşayacağını bilmek, gelecek nesillere bir eğitim kurumu ve eğitimi öncelik edinmiş bir vakıf bırakmak ve eğitime desteğimizin ailemiz var oldukça devamını sağlamak en büyük ümidimdir."

Öğrencilere kariyerleri ile ilgili tavsiyelerde de bulunan İbrahim Çeçen; “Hangi işi yapıyorsanız yapın, o işin en iyisi olmaya çalışın. İşinizi sevgiyle yapın ve birlikte güvenle yürüyeceğiniz yol arkadaşları edinin.” ifadelerini kullandı.

- 12 bini aşkın üniversite öğrencisi, eğitim bursu ile desteklendi

Açıklamada yer alan bilgiye göre, İbrahim Çeçen’in zorluklarla okumaya çalışan gençlere destek olma hedefi doğrultusunda 1986 yılında şahsen vermeye başladığı eğitim bursları, 2004 yılında IC Vakfı’nın kurulması ile daha kurumsal bir yapıda öğrencilerle buluşmaya başladı.

Bugün 13 bin öğrencinin eğitim gördüğü vakıf destekli tek devlet üniversitesi olan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ise 2007 yılında inşa edilerek devlete hibe edildi.

IC Vakfı, bugüne kadar 12 bini aşkın ihtiyaç sahibi ve başarılı üniversite öğrencisini eğitim bursu ile destekledi. Vakıf ayrıca birçok alanda kurs, söyleşi ve seminerler düzenleyerek bursiyerlerini profesyonel hayata hazırlıyor.

Vakıf, burs programının yanı sıra Ağrı, Van, Erzincan ve Ankara'da yaptırılan ilkokullarda geleceğin gençlerini yetiştiriyor.

Gençlerin sosyal duyarlılıklarının gelişmesine ve toplumsal fayda üretme, gönüllülük ve sosyal sorumluluk yetkinliklerinin artmasına büyük önem veren Vakfın bursiyerleri, “Topluma Hizmet İlkesi” kapsamında sivil toplum gönüllüsü olarak faaliyetlerde bulunuyor.

YORUM EKLE