Yapı Kredi Fast FRWRD'a seçilen girişimler, Demo Günü'nde projelerini tanıttı

- Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan:- "Hayata geçirdiğimiz Yapı Kredi FRWRD ile hem kurum içinde hem de kurum dışında inovasyon kültürü oluşturmak, bu kültürü geliştirmek ve geliştirdiğimiz bu ekosistemle güçlü iş birlikleri kurmak istiyoruz. Bu açıdan Yapı Kredi Fast FRWRD programını, ülkemizdeki inovasyon kültürünü geliştirmek adına çok önemsiyoruz"

Yapı Kredi Fast FRWRD'a seçilen girişimler, Demo Günü'nde projelerini tanıttı

İSTANBUL (AA) - Yapı Kredi'nin inovasyon alanındaki öncülüğünü pekiştirmek ve girişimcilik ekosistemine katkı sağlamak adına hayata geçirdiği İnovasyon Haftası kapsamında Yapı Kredi Fast FRWRD Hızlandırma Programı Demo Günü etkinliği düzenlendi.

Yapı Kredi'den yapılan açıklamaya göre, blockchain teknolojileriyle ürün ve hizmet geliştiren startuplar'a eğitim, mentorluk, danışmanlık, yatırımcı eşleştirmeleri gibi imkanların sağlandığı Yapı Kredi Fast FRWRD programına kabul edilen girişimler, yatırımcılarla ve ekosistemin önemli paydaşlarıyla bir araya gelerek sunumlarını gerçekleştirdi.

Avalanche ve Yapı Kredi ana partnerliğinde gerçekleştirilen Yapı Kredi FRWRD Hızlandırma Programları'nın ilki olan "Fast FRWRD Blockchain Hızlandırma Programı", 9 girişimin proje sunumlarını gerçekleştirdiği Demo Günü ile sona erdi.

- "Girişimcilik ekosistemini destekliyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, Yapı Kredi Fast FRWRD ile inovasyon kültürünü geliştirmeyi, ekosistem ortaklıkları ve açık inovasyonla daha hızlı ve inovatif ürünler sunmayı hedeflediklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Yapı Kredi olarak, geleceğin bankacılığını bugünden inşa etme vizyonuyla uzun yıllar önce dijital bankacılık alanında sınırları kaldırmak için yola çıktık. Yatırımlarımız ve ürettiğimiz yenilikçi fikirlerimizle bir teknoloji şirketi gibi bu fikirleri inovasyona dönüştürdüğümüzü söyleyebiliriz. Hayata geçirdiğimiz Yapı Kredi FRWRD ile hem kurum içinde hem de kurum dışında inovasyon kültürü oluşturmak, bu kültürü geliştirmek ve geliştirdiğimiz bu ekosistemle güçlü iş birlikleri kurmak istiyoruz. Bu açıdan Yapı Kredi Fast FRWRD Programı'nı, ülkemizdeki inovasyon kültürünü geliştirmek adına çok önemsiyoruz. 151 başvurunun yapıldığı ve 13 girişimin seçilmeye hak kazandığı Yapı Kredi Fast FRWRD Programı'nda girişimlere sağladığımız katkılarla girişimcilik ekosistemini genişletip desteklemeyi amaçlıyoruz. Yapı Kredi olarak, önümüzdeki dönemde de öncü konumumuzu inovasyon ekosistemini ve girişimleri destekleyerek sürdüreceğiz."

Yapı Kredi FRWRD sayesinde fintechler ile birlikte inovasyon odaklı bir yolculukta olduklarını, devamlı olarak süreçlerini geliştirmeye, farklılaştırmaya yönelik çalıştıklarını vurgulayan Doğan, "Bu nedenle bir sonraki hızlandırma programımızı AI (yapay zeka) odağında yapmak üzere çalışmalarımıza başlayacağız. Teknolojiyi sahiplenen, bu alanda girişimlerde bulunan ve büyük hayalleri ile odağında başarı olan girişimleri desteklemeye her zaman hazırız. Öncelikli hedefimiz yalnızca teknoloji dünyasını takip eden ve ondan fayda sağlayan bir banka olmak değil, teknoloji üreten ve özellikle de finansal teknolojilere yön veren bir kurum olmak. Yapımızı, stratejilerimizi ve süreçlerimizi bu doğrultuda şekillendirmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Fast FRWRD Demo Günü'nde sunum yapan girişimler Longstage, Coimex, Babil 3.0, OpenPad, Ametrica, Negentra, Court, Enno Wallet, Tourist oldu.


YORUM EKLE