Bağlar Belediyesinden "Karacadağ bölgesi imara açıldı" diyenlere karşı uyarı

Bağlar Belediyesinden

DİYARBAKIR (AA) - Bağlar Belediyesi, "Karacadağ bölgesi imara açıldı" diyerek fırsatçılık yapanlara karşı uyarıda bulundu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Bağlar Belediyesi, "Karacadağ bölgesi imara açıldı" diyerek bu bölgedeki arsa ve araziler üzerinden vatandaşları aldatan çevrelere karşı harekete geçti.

Bastırdıkları ilanlar ve telefonlara gönderdikleri mesajlarla vatandaşların kafasını karıştıran arsa simsarlarının oyununa tepki gösteren belediye, Bağlar Belediyesi ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin böyle bir kararı olmadığını, bölgenin imar kapsamında da bulunmadığını açıkladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, bölgenin imara açılmadığını belirterek, arazi simsarlarının oyununa düşmemeleri konusunda vatandaşlara uyarıda bulundu.

Sosyal medya hesapları üzerinden de açıklama yaparak vatandaşlardan bu tür söylentilere itibar etmemelerini istediklerini aktaran Beyoğlu, "Belediyemiz sınırları içerisinde yer alan Karacadağ bölgesinde bulunan arsa ve arazilerin imara açıldığı yönündeki spekülasyonlar gerçeği yansıtmamaktadır. Belediyemizin ve Büyükşehir Belediyemizin böyle bir kararı bulunmamaktadır. Vatandaşlarımızdan bazı çevrelerin rant sağlamak amacıyla yaydığı bu tür asılsız haberlere itibar etmemelerini rica ediyorum." ifadelerini kullandı.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER