Öğrencilere ‘Kişisel Gelişim Günleri’ Etkinliği

Mardin Büyükşehir Belediyesi, gençlere yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Öğrencilere ‘Kişisel Gelişim Günleri’ Etkinliği

Öğrencilere ‘Kişisel Gelişim Günleri’ Etkinliği

Mardin Büyükşehir Belediyesi, gençlere yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, sınavlara hazırlanan gençlerin moralini yüksek tutmak amacıyla bir haftalık, ‘Kişisel Gelişim Günleri’ etkinlikleri düzenliyor. Etkinlikler kapsamında kendi alanlarında tanınmış ve kişisel gelişim uzmanı şahsiyetler gençlerle bir araya gelecek.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman,  “Kişisel Gelişim Günleri kapsamında bir hafta boyunca sınava hazırlanan gençlerimizi kişisel gelişim uzmanları ile bir araya getireceğiz”  

Motivasyon Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yaşam Koçu Gri Koç  "Senin Hayaline İhtiyacımız Var" söyleşisi ile ilk etkinlikte gençlerle bir araya geldi. Gençlik Merkezi Konferans Salonundaki etkinliğe gençler yoğun ilgi gösterdi.

Belediye olarak her zaman için gençlerin yanın da bir belediyecilik anlayışı ile çalıştıklarını kaydeden Yaman, “Çünkü biz biliyoruz ki bu şehrin gençleri güler ve mutlu olursa şehirde mutlu olur ve güler” dedi.

Çeşitli etkinliklerle gençlerin yanında olduklarını aktaran Yaman, “Bu şehrin gençlerinin moral ve motivasyona ihtiyaçları vardı. Bizde bunun bilerek ilk öncelik olarak Bilgi Evleri ile gençlerin yanında olduk. Daha sonra bölgenin en büyük ve en modern gençlik merkezlerinde birini inşa ettik. Burada açtığımız kişisel gelişim atölyeler, modern kütüphane ve sınava hazırlık kursları ile gençlerimizi daha donanımlı şekilde geleceğe hazırlıyoruz. Gençlerin merkeze yoğun ilgisi bizi mutlu ediyor. Bu da gençler için yapacağımız daha çok şeyin olduğunu gösteriyor.” diye konuştu.

Gençleri bir hafta boyunca kişisel gelişim uzmanı şahsiyetlerle buluşturacaklarını aktaran Yaman, konuşmasını şöyle sürdürdü: “11. ve 12. sınıflar ile mezun olup sınava girecek olan öğrenciler için önemli bir döneme girdik. Burada Mardinli gençlerimiz için çeşitli programlar yapıyoruz. Bugün gençlerimizi kişisel gelişim uzmanı Gri Koç ile buluşturduk. Bu programlarımız bir hafta boyunca devam edecek. Gördüğünüz gibi çok kalabalık geçiyor. Hem gençlerin heyecanının biraz daha azaltmak, motivasyonunu artırmak, sınavlarda nasıl davranmaları gerektiğini ve sorular karşısında neler yapmaları gerekiyor gibi konularda eğitimler veriyoruz.”

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2018, 14:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER