Mardin Türkiye'nin Gündeminde

Mardin'in tanıtımına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen 4. Ulusal Fotoğraf Maratonu ile ilgili farkındalık gerçekleştirmek için #MardinSiziÇağırıyor temasıyla sosyal medya çalışması yapıldı.

Mardin Türkiye'nin Gündeminde
HABERİN GALERİSİ
Mardin Sizi Çağırıyor

Mardin Sizi Çağırıyor

Twitter’da #MardinSiziÇağırıyor hashtag’i adı altında başlatılan sosyal medya paylaşımı kısa süre içerisinde tt olarak Türkiye gündeminde üst sıralarda yer aldı.


Gerçekleştirilen çalışma ile Mardin yaklaşık 24 saat boyunca Türkiye'nin Popüler Gündemi arasında yer aldı.
 

Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mahmut Demirtaş da çalışmaya katılarak kişisel twitter hesabından; "Fotoğraf Maraton'una son 3 gün. Kadim Şehrimiz Mardin bütün güzelliği ve özelliğiyle fotoğraf severleri bekliyor'’ diyerek çalışmaya katkı sağladı.
23-24-25 ve 26 Eylül 2021 tarihleri arsında 4 gün boyunca sürecek Fotoğraf Maratonuna yaklaşık 500 amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçısının Mardin’e gelip kenti fotoğraflaması bekleniyor.


Fotoğraf sanatçıları çektikleri fotoğraflar ile Mardin’in tarihi, kültürel ve doğal zenginliğini ulusal ve uluslararası alanda tanıtımını sağlayacak. 
Mardin Valiliği, Mardin Büyükşehir Belediyesi  ve DİKA’nın destekleriyle Mardin ve tüm ilçelerinin tanıtılmasına katkı sağlamak, şehrin kültürel, tarihi ve doğal zenginliğinin ve turistik yönlerini ön plana çıkarmak, kent genelinde yaşayan vatandaşlarımızın fotoğraf sanatına ilgi duyması ve fotoğraf sanatının gelişmesine katkı sağlamak, kent genelinde yaşayan insanların fotoğraf sanatına ilgi duyması, sanatsal faaliyetlere katılımlarının arttırılması ve fotoğraf sanatının gelişmesine önünü açmak, sanatsal etkinlik kapsamında fotoğraf sevenlerin buluşacağı “Mardin Foto Maraton 2021” konulu Foto Maraton 23-26 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenlenecek.


Yarışmada dereceye giren katılımcılara çeşitli ödüller verilecek.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2021, 23:44

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER