Vali Demirtaş, programı kapsamında ilk olarak Artuklu Üniversitesi tarafından üniversite kampüsünde bulunan Zeynel Abidin Erdem Camiinde depremde hayatını kaybeden Artuklu Üniversitesinde okuyan 7 öğrenci ve vatandaşları anmak için düzenlenen Mevlid-i Şerif programına katıldı.

Mevlid-i Şerif programının ardından Vali Demirtaş, KYK Kasımiye Erkek Öğrenci Yurdunda misafir edilen depremzede vatandaşlarımızı ziyaret etti.

Depremzede vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerinde bulunan Vali Demirtaş, vatandaşlarımız ile yemek yedi, bir süre sohbet edip onların talep ve ihtiyaçlarını dinledi.

Ziyaretin ardından Mardin halkına teşekkür eden Vali Demirtaş, şunları söyledi:

“Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından, Devlet-Millet el ele vererek cansiperane bir şekilde tüm sıkıntıların üstesinden gelmemiz için afet bölgelerimizde arama kurtarma çalışmaları, yardım ve koordinasyon faaliyetlerinde gösterdikleri fedakârca çalışmalar ve dayanışma için, tüm kamu kurum çalışanlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, meslek odalarımıza, Organize Sanayi Bölgemize, hayırsever iş insanlarımıza ve kadim şehrimiz Mardin’in kıymetli vatandaşlarına yürekten teşekkür ediyorum. Biz biriz ve birlikte başaracağız.”

Vali Demirtaş’a İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, Artuklu Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, Artuklu Üniversitesi Rektörü İbrahim Özcoşar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Beytullah Birlik ve Yurt yetkilileri eşlik etti.