Vali Demirtaş, Midyat’ta İftar Programına Katıldı

- Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Ramazan ayının 14. gününde Midyat ilçesinde vatandaşlar ile iftar açtı.

Eşi Beyhan Demirtaş ile Midyat ilçesinde iftar programına katılan Vali Demirtaş, iftar öncesi vatandaşların masalarını tek tek dolaşarak hal hatırlarını sordu.

Programın başında konuşma yapan Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin: ‘’Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennem azabından kurtuluş olan 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayı vesilesiyle Büyükşehir Belediyemiz tarafından düzenlenen iftar programında bir araya gelmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşıyorum. Mübarek Ramazan ayı boyunca Midyat Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi olarak durmadan çalışmaya ve vatandaşlarımızın yanında yer almaya devam ediyoruz, devam da edeceğiz. İnşallah biz belediye olarak her gün yemek yapamayan, engelli, yalnız yaşayan ve bilhassa yaşlı vatandaşlarımıza 1500 kişinin evine sıcak yemeklerini ulaştırıyoruz. Mübarek Ramazan ayı boyunca en az 10.000 vatandaşımızın Ramazan yardımlarından faydalanmasını hedefliyoruz’’ dedi.

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin

Vali Demirtaş da Midyatlı hemşehrileri ile olmaktan büyük bir mutluluk ve onur duyduğunu belirterek şunları söyledi: ‘’Ramazan ayı birlik ve beraberlik ayıdır, yardımlaşma ve dayanışma ayıdır. Bugün burada birlikte olmanın hakikaten mutluluğunu ve dayanışmasını görüyorum. Onun için hepinize çok teşekkür ediyorum. Bizim coğrafyamızda hep özel olarak karşılanan, hakikaten hususi olarak ağırlanan ve 11 ayın sultanı dediğimiz Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bir taraftan Midyat'ta çok güzel bir otogar yapacağız. Midyat ile Estel arasında çok güzel bir otogar yapacağız. Allah nasip ederse kırsalda asfaltsız hiçbir yer bırakmayacağız. Buradan bu sözü vermek istiyorum. İki yıldan beri pandemi sürecinden dolayı iftar, sahur ve teravih namazlarımızda bir araya gelemiyorduk. Ama çok şükür artık bu pandemi sürecine son verdik. Bu da başta Sayın Cumhurbaşkanımızın katkılarıyla hakikaten bu süreci ülkemizde sağlıklı bir şekilde atlattık. Bu süreçte çok güzel bir sağlık altyapısı oluşturduk. Aynı zamanda dünyanın hangi yerinde olursa olsun aşılar getirdik. Vatandaşlarımız da aşılarını yaptı. Bugün eğer sağlıklı bir şekilde bir arada olabiliyorsak bu aşıların sayesinde olmuştur. Hepinizin Ramazan ayını tebrik ediyorum. Allah’a emanet olun.’’ 

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş

Yapılan dua ile sona eren programa; AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, AK Parti Milletvekili Cengiz Demirkaya, Midyat Kaymakamı Ahmet Solmaz, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç ve Midyatlı vatandaşlar katıldı.


www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2022, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER