İki Katlı Yer Altı Otopark Yapılacak

Mardin Büyükşehir Belediyesi, şehirdeki otopark sorununu ortadan kaldırmak için merkez Artuklu ilçesine 2 katlı 500 araçlık yeraltı otoparkı yapıyor.

İki Katlı Yer Altı Otopark Yapılacak

Mardin Artuklu’ya 500 Araçlık İki Katlı Yer Altı Otopark Yapılacak

Son yıllarda hem il içerisinden hem de komşu illerden göç almasının yanında şehrin turizm yapısının da yüksek olmasından dolayı Mardin’de otopark sorunu ön plana çıkmaya başladı.  

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın talimatları doğrultusunda, bu sorunu ortadan kaldırarak trafiği rahatlatmak, şehir içi ulaşımı kolaylaştırmak ve otopark sorununu azaltmak için çalışmalarına hız veren Mardin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, merkez Yenişehir’e Artuklu Katlı Otopark Projesi’ni kazandırıyor.

Mardin Valiliği arkasında bulunan ve atıl durumdaki kullanılmayan 7 bin 500 metrekare alana 2 katlı 500 araçlık yeraltı otoparkı yapılacak. Otopark üzerine ise vatandaşların dinlenebileceği, rahat nefes alabileceği ve çocukların da oynayabileceği oyun ve yeşil alanlar yapılacak. Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin öz kaynakları ile yapılacak otoparkın çalışmalarına kısa zamanda başlanacak.

Öte yandan tarihi Mardin’de otopark sorunu ortadan kaldırmak için başlatılan Birinci Cadde’nin Yayalaştırma Projesi kapsamında Cumhuriyet Meydanı Kapalı Otopark Projesi’ni tamamlanarak hizmete açılmıştı. Tarihi Mardin’in girişinde yapılan Diyarbakır Kapı Otopark Projesi ise hızla devam etmekte.

      

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2021, 20:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER