Eminettin Mahalle Muhtarı Erginoğlu, EDS kurulmasını istiyor Eminettin Mahalle Muhtarı Erginoğlu, EDS kurulmasını istiyor

Artuklu İlçesindeki 13 Mart Mahallesinde 6 bin 230 metrekare üzerine inşa edilen Valilik Parkı, bugün itibariyle vatandaşların hizmetine açıldı.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, Artuklu “Valilik Parkı”nı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Park hakkında Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Eroğlu ve İlgili Birim Müdürlerinde bilgi alan Vali Tuncay Akkoyun, Valilik Parkı’nın bugün itibariyle vatandaşların hizmetine açıldığının müjdesini verdi.
Vali Akkoyun; “Artuklu İlçemizde 6 bin 230 metrekare alan üzerine inşa ettiğimiz “Valilik Parkı”mız bugün itibariyle hemşehrilerimizin hizmetine açılmıştır. 150 günde yapılması planlanan ancak 85 günde tamamlayarak faaliyete giren parkımızı çocuklarımızın, gençlerimizin, vatandaşlarımızın ve kıymetli Mardinli hemşerilerimizin hizmetine sunuyoruz inşallah. Parkımızın hayırlı olmasını diliyorum. Valilik Parkımızda; Yeşil çim alanları, ağaç dikimleri, giriş kapıları, istinat duvarları, bazalt yürüme yolları ve kaldırımlar, dikey peyzaj çalışmaları ve taş kaplamaları yapıldı. Ayrıca çocuklarımız ve gençlerimiz için; oyun grup alanları, fitness aletleri ve zekâ oyunları duvarı kurulurken vatandaşların dinlenmeleri için de kameriye ve oturma bankları konuldu. Park içerisindeki diğer imalatlarla birlikte şehrimize yakışır bir park ve yeşil alanını vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Emeği geçenleri tebrik ediyorum. Valilik Parkımız hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerinde bulundu.

Editör: Selahattin Erol