31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti Belediye Başkan adayı Veysi Şahin, partililer ve sevenlerinin onuruna birlik ve dayanışma iftarı verdi.

Midyat'a bir düğün salonunda yapılan program, Kur’an-Kerim tilaveti ile başladı. Oruçların açılmasının ardından Midyat Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, bir konuşma yaptı.

Kaymakam Özdemir, "Mübarek Ramazan Ayını ve 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü kutladığının altını çizerek, birlik ve beraberliğin daim olmasını diledi.

Özdemir, “Bizi bizden ayıranlara fırsat vermesin. Nice şehitler verdik.  Bu vatanı kolay kazanmadık. Bu vatana kolayda sahip çıkmıyoruz. Bu süreçte terörle mücadele başta olmak üzere verdiğimiz şehitleri Allah rahmet eylesin. Gazilerimize sağlık sıhhat diliyorum. Rabbimden nice ramazanlar diliyorum. Bu anlamlı organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin ise, Filistin ve Gazze’de yaşanan soykırımı lanetlediğini kaydederek, 5 yılda yaptığı projeleri anımsattı.

Şahin, “İnşallah bu yarım kalan projeleri de azim ve hırsla bitirmeye gayret edeceğiz. Midyat’ta kalıcı eserler kazandırdık. Vizyon projeler kazandırdık. Allah'ın izni ile önümüzdeki dönemde bize yetki verirseniz hem yarım kalan projelerimizi, hem de vaatlerimiz arasında bulunan mega projeleri hayata geçireceğiz. Mahalli İdareler seçimi şahsa endekslidir. Genel seçim değildir. Midyat'ta ortaya çıkan adaylardan hiçbiri kazanma gibi bir dertleri yok. Amaçları AK Partinin önünü kesmek, hak ettiği yerden geri çekmek ve karanlığa sürüklemektir. Ama Allah'ın izni ile sizlerin de desteği ile bunu başaramayacaklar dır. Sizlerden ricam kimlik siyaseti yapmayalım. Biz göreve geldiğimiz günden beri, Türk, Kürt, Arap, Süryani Ezidi ayrımı yapmadık. Yine hiçbir ayrım yapmaksızın herkese eşit hizmet vereceğiz” Diye konuştu.  

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinliği 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinliği

Programa, 22.Dönem Mardin Milletvekili Eri, AK Parti İlçe Başkanı Atilla Yarış, MHP İlçe Başkanı Kadir Akyol, Midyat eski Belediye Başkanı Felemez Aslan,  muhtarlar, kanaat önderleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.