'Benim Oyun Sandığım' öğrencilere ulaştı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okul öncesi öğrencilere yönelik hazırlanan 'Benim Oyun Sandığım' adlı eğlenceli eğitim ve oyun seti Midyat ilçesindeki kırsal mahalledeki öğrencilere ulaştı.

'Benim Oyun Sandığım' öğrencilere ulaştı

'Benim Oyun Sandığım' adlı eğlenceli eğitim ve oyun seti Mardin'in Midyat ilçesindeki kırsal mahalledeki öğrencilere ulaştı.

Midyat İlçesinde kırsal bölgelerde okul öncesi eğitim alamayan öğrencilere yönelik hazırlanan sayı çubuğu, bloklar, kuklalar, yapboz, hikaye gibi oyun ve eğitim setlerinden oluşan 'Benim Oyun Sandığım' Midyat ilçesine bağlı Üçağıl, Düzgeçit, Çayırlı, Yenice, Gülgöze, Çamyurt, Alagöz, Anıtlı, İkizdere, Kayabaşı, Tepeli, Yuvalı ve Hanlar köylerine götürülüp okula erişim imkanı bulamayan okul öncesi öğrencilere ulaştı.

Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Cumhuriyeti ’nin ortak finansmanı ve UNICEF desteğiyle anasınıfına erişimi olmayan dezavantajlı köylerdeki çocuklara İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Tekin TAŞ, Okul Müdürleri Nesrin AKGÜL, Şehmus İŞLER ve öğretmenlerimiz Özge AKGÜL ile Simge ÖZMEN’den tarafından öğrencilere ulaştırıldı.

Projenin amacına ulaşması için çocuklarımız belirli aralıklarla ziyaret edilip, gelişimleri takip edilecektir.

Midyat Gündem Com'u Google News'te takip edin

www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2021, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER