Halk Eğitim Merkezi (HEM) Salonunda eğitim başarısının daha üst seviyelere çıkarmak için Midyat Kaymakamlığı, Midyat Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte yürütmüş olduğu MİD-YATS Projesi tanıtımı gerçekleştirildi.

Konya SOBE'de mezuniyet coşkusu Konya SOBE'de mezuniyet coşkusu

Midyat Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir

Midyat Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, Bizim bütün gayretimiz, bütün odağımız eğitim camiasını güzelleştirmek, dolduğunu söyledi.

- Dürüst nesiller yetiştirmemiz lazım...

Kaymakam Özdemir, “Eğitimimiz kaliteli olduğu zaman. Oturduğumuz konaklar güzelleşecek. Yemek yediğimiz restoranlar güzelleşecek. Orada her ne yiyorsak onun kalitesi artacak. Kimse bize kötü bir kuru fasulyeyi yemeği getirmek istemeyecek. Ama buradaki eğitimden kastımız ne? Sadece bir diploma avcılığı değil, burada amacımız o zaten. Sadece diploma avcılığı bizi bir yere götürmüyor. Ahlaklı nesiller yetiştirmemiz lazım. Dürüst nesiller yetiştirmemiz lazım. Dürüst insanlar yetiştirmemiz lazım. Biz imrendiğiniz nesilleri yetiştirmek için gayret etmeliyiz. Her zaman. Sevdiğim bir söz var. Dünyadaki konumumuz tartışılır ama bütün ülkelerin gayretleri vardır. Kimi teknolojide çok iyi olmak ister. Kimi sanayi de çok iyi olmak ister. Kimi tarımda çok iyi olmak ister. Biz medeniyet olarak sürekli yönetimde çok iyi olmak istiyoruz. İşte acı olan şeylerden biri de ekonomik bedeller. Bu anmada bu tür projelerde Midyat Belediyesi bize her zaman her türlü desteği oldu hem midyat belediyesi hem belediye başkanımız Veysi Şahin'e teşekkür ederim. Bizim eğitimde başarılı olmamak için başka çaremiz yok" diye konuştu. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahim Demir ise, Eğitimde kaliteyi artırmak için kararlı adımlar atılması gerektiğini öğrencilerin potansiyele çıkarılması gerektiğini aktararak; “Midyat MİD-YATS projemizin başarılı olması için herkese önemli görevler düştüğünü vurgulamak istiyorum. Midyat'ın her konuda her şeyin iyisine layık olduğunu, hep birlikte Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler. Başta sayın kaymakamımız. Belediye başkanlığımız ve diğer paydaş kurumlar olarak. Bizler bütün kurumların kurumlarımızla, okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimizin. Güçbirli halinde yanlarında olacağız. Her alanda başarımızı en üst seviyeye çıkarmak için hepimize büyük görev ve sorumluluklar düşüyor. Bu işe gönlümüz, yüreğimiz, kalbimiz ve dediklerimizi koymak zorundayız.” Dedi.

Proje koordinatörü Seda Kaya’da, “Cumhurbaşkanlığımızın 12. Kalkınma planındaki bu hedefler doğrultusunda Midyat’taki 8’inci ve 12. Sınıflarda öğrencilerinin. Akademik gelişim alanlarında multidisipliner bir anlayışla geliştirmek, desteklemek dolayısıyla ilçe bizi ülkemizde verimli insanın desteği kazandıracak açık bir saha haline getirmeyi amaçlıyoruz.” Şeklinde konuştu.

Ardından yapılan çalışmalarla ilgili sunum yapıldı.

Düzenlenen toplantıya, Midyat Belediye Başkan yardımcısı Masum Cengiz, HEM Müdürü Orhan Şaşmaz, Midyat RAM Müdürü Ahmet Aygün ve okul müdürleri katıldı.

Midyat’ta Yakın Akademik Takip Sistemi Mi̇d Yats Projesi Hayata Geçirildi-1

Kaynak: Midyat GÜNDEM Com