"İnsanlar bir şeye dayanmadan yaşama gücünü bulamıyorlar. Bu yüzden çoğu zaman anlamsız şeylere sarılıyor, güveniyorlar. Asıl sarılmaları ve güvenmeleri gereken belki de tek duygunun sevgi olduğunu an...
Aydınlanma, temizlik malzemesi anlamına gelen acılarını ve ışıklarını yanında getirerek kapıya dayanır. Kapıyı açan kişi, neye uğradığını şaşırarak sarsıntılar geçirir, acılar yaşar ve zayıflıklarıyla...
Sevgi kültüründe kalıcı ve yapıcı etki, egosuz niyetlerde ve samimi eylemlerde ortaya çıkar. Zira sevginin pozitif enerjisini taşımayan her tutum veya her davranış, korku kültürüne hizmet eder. O kült...
Olduğumuzu düşündüğümüz şeye dönüşürüz. Düşünceler ve sözcükler yeşerip gelişen tohumlar gibidir.
İnsanlık, soğuk ve karanlık boşluklarda değil, insanın içinden geçen yolun aydınlığında, bu yolu yürüyen kişinin şefkatli tutumlarında bulunur. Bu yol, sevgiyle, merhametle, anlayışla döşenmiştir.
Yorumlama, yargılama ve değerlendirme yeteneği hayatın tüm alanlarında belirleyicidir. Bu üç yeteneğin yapıcı ve kalıcı katkısından faydalanmak için bu belirleyiciliğin farkındalığı içinde davranmak g...
Aslında içsel bir yüzleşme ve samimi bir pişmanlıkla kalbin, eylemin, tutumun değişimine götüren zihinsel dönüşümün bir başka adıdır tavbe veya toba Süryanicede.
Zira başkalarını izlerken, başkalarına odaklanırken, gördüklerimiz baktığımız pencerenin ne kadar temiz olduğuna bağlıdır!
Bilgelik der ki, "Anlamak, anlaşılmaktan önce gelir. Anla ki, daha kolay anlasınlar seni. Anlarsan, anlaşılabilirsin."
İnsan önce olmalıdır. Sonra sahip olma yolunda ilerlemelidir. Sahip olunanlara değer vererek, sahiplenerek ve de sahip çıkarak..
Bu bağlantı sizi https://www.midyatgundem.com dışındaki bir siteye yönlendiriyor.