Midyat Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen " 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” programı, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti başladı.

Midyat Belediyesinden 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Etkinliği (6)
Burada konuşan Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, bu yıl şanlı ecdadımızın bize bıraktığı bu kutsal topraklarda 109. Yılını kutladıklarını söyledi.


Başkan Şahin, “Sadece bir milletin kaderi değil, aynı zamanda koca bir milletin gelecek nesillerinin kaderi belirlenmiştir. Çanakkale destanı milletimizin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır” dedi.

Midyat Belediyesinden 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Etkinliği (3)

Midyat Star Radyo yönetim kurulu başkanı Kadir Akyol ise, aziz vatanımızın her bir köşesinden yüzbinlerce vatan evladı Çanakkale'de nasıl savaştı ise bizde Midyat’ımızın 72 mahallesinden aylarca süren çalışmalar sonucu verdiğimiz şehitlerin tespit ettiğimizde, Kürt, Türk, Arap, Süryani din, dil ayırmaksızın karşılaştığımız tablo bizi oldukça gururlandırmıştır.” Diye konuştu.

Midyat Belediyesinden 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Etkinliği (7)

Midyat Belediyesi ile yerel Midyat Star Radyo işbirliği ile düzenlenen program, destansı türküler, skeç, şiir dinletisi, Midyatlı şehitlerin anılması ile devam etti.


Programa, Midyat Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, 22.Dönem Mardin Milletvekili Nihat Eri, İlçe Emniyet Müdürü Orhan Koç, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kalender Savaş Ünal, AK Parti İlçe Başkanı Atilla Yarış, Kent Konseyi Başkanı Şehmus Yavuz, şehit gazi yakınları ve davetliler katıldı.  

Midyat'ta Sandık Kurulu Başkanlarına Eğitim Verildi Midyat'ta Sandık Kurulu Başkanlarına Eğitim Verildi

I M G 3111