Bazgur-Zınareh Köyü Seyitleri Derneği Başkanı Nusret Yıldırım, Şırnak’a bağlı Bazgur ve Zınareh Köylüleri olarak, başta Midyat olmak üzere dünyanın farklı bölgelerine göç etmiş olan köy sakinlerini hasret gidermek, sosyal yardımlaşma ve dayanışma içerisinde olmak için derneğin çatısı altında toplandıklarını söyledi.


Yıldırım, “Bazgur-Zınareh Köyü Seyitleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği adıyla resmen kurularak çalışmalarına başladık. Bazgür-Ziraneh Seyitler Derneği olarak, köy halkının birliğini ve dayanışmasını sağlamak, yardıma muhtaç olan kişilere destek olmak için derneği kurduk. Amacımız birlik ve dayanışmanın yanında kültürel çalışmalar yapmaktır. Bunun yanında projeler yapmak, eğitime destek olmaktır. Öğrenim çağındaki öğrencilere yardımda bulunmaktadır. Midyat ilçemizde bulunan aile bireyleri arasında oluşan taziye ve düğünlere destek olmak gençler arasında kültür sanat ve spor faaliyetlerine destek olmaktır. Her alanda sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı teşvik ve destek amacı ile kuruldu. Sağlıklı toplum ve hayat hedefinin gerçekleştirilmesine yönelik olarak yasal olan her türlü faaliyeti desteklemek ve yürütmek amacını güdüyoruz. Derneğimiz aynı zamanda ülkemizin ve milletimizin sorunlarını kendi sorunu olarak kabul eden kişiler tarafından kurulmuş bir dernektir. Derneğimizin Midyat’ta sivil toplum alanında önemli bir açığı kapatacağına inanıyoruz. Derneğimiz hayırlı uğurlu olsun. ”dedi.

Midyat Belediye Meclis toplantısı yapıldı Midyat Belediye Meclis toplantısı yapıldı


Bazgur-Zınareh Köyü Seyitleri Derneği; Semih Yıldırım, Tahir Yıldırım, Hadi Zerey, Muhittin Üzümcü, Zeki Yıldırım ve Nizamettin Yıldırım yönetim kurulundan oluştu. 

Dernek, Bahçelievler Mahallesi Zeynel Abidin Erdem Bulvarı Yıldırım Sitesi’nde faaliyetlerini sürdürecek.

Bazgur Zınareh Köyü Seyitleri Derneği Yönetim Kurulu

Bazgur Zınareh Köyü Seyitleri Derneği Başkanı Nusret Yıldırım