Doğalgaz Çalışmaları Tüm Hızıyla Sürüyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi AYKOME koordinasyonunda şehirde doğalgaz konusunda çalışmalar ara vermeden sürüyor.

Doğalgaz Çalışmaları Tüm Hızıyla Sürüyor

Doğalgaz Çalışmaları Tüm Hızıyla Sürüyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi AYKOME koordinasyonunda şehirde doğalgaz konusunda çalışmalar ara vermeden sürüyor.

2017 yılında hanelerde kullanıma başlayan ilk doğalgazın akabinde, tüm şehrin doğalgaz ile tanışması için çalışmalara hız verildi. Artuklu’da ekipler doğalgazı tüm evlere götürmek için gece gündüz demeden çalışıyor. Doğalgaz çalışmalarında Kızıltepe ilçesinde de önemli adımlar atılıyor. İlçede Şanlıurfa Yolu, Eski Hastane Caddesi ve Mardin Caddesi’nde doğalgaz çalışmalarına hız verildi.

Yaman, “İlimizde Tüm Evlerimiz Doğalgaz ile Isınacak”

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman, şehirde doğalgaz konusunda çalışmaların ara vermeden devam ettiklerini, Kızıltepe ilçesinde de çalışmalarına hız verdiklerini söyledi.

Mustafa Yaman, “Şehrimizde tüm evlerimizin, işyerlerinin ve kurumların doğalgaz ile tanışması için çaba veriyoruz” dedi.  Çalışmalar hakkında bilgi veren Yaman, “İlimizde her yönüyle değişim için çalışmalarımıza hız verdik. Geçtiğimiz yıl yaptığımız hizmetler ile Mardin halkının yüzünün gülmesine vesile olduk. Bu çalışmalar 2018 yılında da tüm hızıyla sürmektedir. Dikkate aldığımız çalışmalardan birisi de doğalgaz çalışmalarıdır. Hükümetimizin ve devletimizin tüm illerde doğalgazın var olması için yaptığı çalışmalar neticesinde doğalgazın Mardin’de de olması için kolları sıvadık. Bu nedenle Artuklu ve Kızıltepe ilçelerimizde doğalgaz çalışmalarında önemli mesafeler kat ettik” dedi.

İki ilçemizde yoğun bir şekilde çalışıyoruz

“Geçtiğimiz yıl Artuklu’da evlerimiz doğalgaz ile ısınmaya başlamıştı. Biz bu yıl ilimizin büyük oranında bu çalışmaları bitireceğiz. Ekipler bu konuda ciddi bir şekilde çalışmalarını yapmaktadır. Merkezde olduğu gibi Kızıltepe ilçemizde de çalışmalara hız verdik. Şanlıurfa Yolu, Eski Hastane Caddesi ve Mardin Caddesi’nde başlayan çalışmaların akabinde burada da önemli bir mesafe almak istiyoruz” diye konuştu.

Yaman şehirde doğalgaz konforuna kavuşulmasının ardından şehrin havasının daha temiz olmasının yanı sıra vatandaşların bütçelerinin de rahatlayacağını sözlerine ekledi.

Midyat Gündem Com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER