Vali Akkoyun, Sevgi İftarında vatandaşlarımızla bir araya gelerek Ramazan-ı Şeriflerini tebrik etti.

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü hazırlıkları 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü hazırlıkları

İftar programında vatandaşlara hitap eden Vali Akkoyun, küçük yaşta yetim ve öksüz kalan bir Peygamberin ümmeti olduğumuzu hatırlatarak; Sizler bizlere inancımızın ve kültürümüzün kutlu emanetlersiniz. Bizler, çok küçük yaşlarda yetim ve öksüz kalan bir Peygamberin ümmetiyiz. İnancımız ve kültürümüz yetim ve öksüzler konusunda çok hassastır. Devletimizin tüm ilgili kurumları, yetim ve öksüz kardeşlerimiz için gayretle ve hassasiyetle çalışmaktadır. Unutmayalım ki, yetim kardeşlerimizin hayatlarını sevgiyle, iyilikle, şefkatle ve güzellikle şekillendirmek, toplumumuzun geleceğini de aydınlatacaktır" dedi.

Konuşmasında Mardin'in hoşgörü ve kardeşliğine vurgu yapan Vali Tuncay Akkoyun konuşmasını şöyle sürdürdü;
"Dünyadaki kaos, ızdırap ve zulme inat bizler bugün, farklı din ve dillerin bir arada huzur içerisinde kardeşçe yaşamasıyla dünyaya örnek olan Mardin'imizdeki huzur ikliminde hep beraber, vatandaşlarımıza en güzel şekilde hizmet ulaştırmanın, ilimizi ve ülkemizi daha da ileriye taşımanın, azim, gayret ve çabası içerisindeyiz. Bizim amacımız siz kıymetli vatandaşlarımızın mutluluğudur."

Program sonrası Geleneksel Gölge Oyunu Hacivat - Karagöz, Palyaço ve Çocuk oyunlarıyla, çocuklar gönüllerince eğlendi.

İftar Programına ayrıca; Mardin Milletvekili Muhammed Adak, 70’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Yaşar Dener, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut, Mardin 3.İdare Mahkemesi Başkanı Nuri Alper Aydın, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, Vali Yardımcıları Abdullah Demirdağ, Hasan Kurt ve Osman Çelikkol, İl Emniyet Müdürü Cebrail Buğday, Artuklu Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu, Yeşilli Kaymakamı İsmail Güney, Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Eroğlu, Siyasi Parti Temsilcileri, STK Yöneticileri, Kamu Kurum ve Kuruluş Yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.

Editör: Selahattin Erol