Mardin İl Sağlık Müdürlüğü'nden Basın Açıklaması

"Annesiyle ilgilenilmediği, üzerinde ilaçlar denendiği ve bu sebeple annesinin hayatını kaybettiği, ölen annesi için otopsiye izin verilmediği" yönündeki iddialara ilişkin Mardin Sağlık İl Müdürlüğü'nden Basın açıklaması yapıldı.

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü'nden Basın Açıklaması

"Annesiyle ilgilenilmediği, üzerinde ilaçlar denendiği ve bu sebeple annesinin hayatını kaybettiği, ölen annesi için otopsiye izin verilmediği" yönündeki iddialara ilişkin Mardin Sağlık İl Müdürlüğü'den yazılı basın açıklaması yapıldı.Yapılan basın açıklamasında şu konulara değinildi.

"Kızıltepe Devlet Hastanesi Acil Servisine  başvuran bir hastamızın oğlu tarafından sosyal medya üzerinden dile getirilen, "Annesiyle ilgilenilmediği, üzerinde ilaçlar denendiği ve bu sebeple annesinin hayatını kaybettiği, ölen annesi için otopsiye izin verilmediği" yönündeki iddialar üzerine aşağıdaki açıklamaya gerek görülmüştür.

Hasta yakınının iddiaları hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Hastamızın hastaneye getirilişinden itibaren gerekli tüm işlemleri vakit kaybedilmeden gerçekleştirilmiştir ve hastamızın tedavisi devam etmektedir. 
 
13 Aralık Pazar günü saat 18.30’da KOAH ve hipertansiyonu olan 84 yaşındaki hasta, nefes darlığı şikayeti ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri ambulansıyla Kızıltepe Devlet Hastanesi Acil Servisine getirilmiştir.

Akut solunum sıkıntısı olan hastanın derhal tetkikleri yapılmış, Covid-19 enfeksiyonuna bağlı yayılım tespit edilmiştir. Bunun üzerine Sağlık Bakanlığı Tedavi Protokolü gereğince ilgili ilaçlar ivedilikle verilerek tedavisine başlanmıştır. 

Yoğun bakım ortamında tedavisine devam edilmek üzere ambulansla ve doktor eşliğinde Nusaybin Devlet Hastanesine sevkedilen hastamızın tedavisi burada halen devam etmektedir.

Hastamıza acil şifalar diliyoruz." denildi. 

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü

Midyat Gündem Com

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2020, 00:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER