Mardin'de, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü"

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı,  3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir takım etkinlikler düzenledi

Mardin'de, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü"

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Mardin genelinde engelli vatandaşları evlerinde ziyaret ederek kendilerine çeşitli hediyeler takdim etti.

15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nda kurulan Trafik Eğitim Parkında engelli çocuklar için eğitim düzenlendi. Polis ekipleri tarafından uygulamalı olarak trafik kuralları anlatıldı. Emniyet kemeri takılması, karşıdan karşıya geçişlerde dikkat etmeleri gereken kurallar ve trafik ışıkları hakkında bilgiler verilen öğrencilere park içerisinde oluşturulan alanda da uygulamalar yaptırıldı.

Bu kapsamda Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, engellerinden dolayı bir yere çıkamayan vatandaşların haber vermesi üzerine, özel tasarlanmış araçla ibadethane, hastane, PTT gibi ihtiyaçları giderilmekte. Yine sosyal inceleme neticesinde öz bakımları yapılırken talep ettiği engelli gerek ihtiyacı giderilmekte. Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, engelli vatandaşlara bir telefon kadar yakın. Alo 153 No’lu hattı arayarak istek ve öneride bulunabilir.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü tebrik eden ekipler, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın selamlarını iletti.

Aile ve çocuklarla bir süre sohbet eden ekipler, gerekli mercilere iletilmek üzere istek ve teşekkürlerini not aldılar. Takdim edilen özel hediyelerin ardından ziyaretler son buldu.

Midyat Gündem Com'u Google News'te takip edin

www.midyatgundem.com

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2021, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER