Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, Artuklu ilçesine bağlı kırsal Eroğlu, Yüce, Sultanköy, Yayla ve Özlüce Mahalleleri muhtarları ve sakinleriyle buluştu.

Yüce Mahallesinde bulunan Sultan Şeyh Musa Camii ve Külliyesinde cuma namazı sonrası vatandaşlarla bir araya gelen Vali Akkoyun, cami avlusundaki çocuklar ve yaşlılarla sohbet etti. Vali Akkoyun, burada bulunan Sultan Şeyh Musa Mahin El-Mardini'nin türbesini ziyaret ederek görevlilerden bilgi aldı.

"VATANDAŞLARIMIZIN AYAĞINA GİDEREK TALEP VE İHTİYAÇLARI YERİNDE ÇÖZÜYORUZ"
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili kırsal Özlüce Mahallesinde, Özlüce, Eroğlu, Yüce, Sultanköy ve Yayla mahalleleri muhtarları ile mahalle sakinleriyle buluştu.

Mahalle muhtarları ve vatandaşları tek tek dinleyerek talep, ihtiyaç ve önerilerini dinleyen Vali Akkoyun daha sonra vatandaşlara hitap etti.

İlçe merkezleri ve kırsal mahallelerde yaptıkları ziyaretlerde temel amaçlarının vatandaşlarla yüz yüze görüşerek sohbet etmek, ihtiyaç ve talepleri bire bir dinlemek olduğunu belirten Vali Akkoyun, ihtiyaçları yerinde tespit ederek çözümleri yerinde yaptıklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye'de değişim ve dönüşümün yaşandığını vurgulayan Vali Akkoyun; "Hamdolsun Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülkemizde büyük bir değişim ve dönüşüm yaşanıyor. Burada bir zihniyet değişimi de oldu. Nasıl oldu? 15, 20 yıl önce bir kurum yöneticisiyle görüşmek, randevu almak ne kadar zordu, hepimiz biliyoruz. Ama bugün ilimizin valisi, kaymakamlarımız, tüm kurum temsilcilerimiz vatandaşlarımızın ayağına giderek ihtiyaç ve taleplerini yerinde dinliyor. Bizler, sizler için çalışıyoruz. Devletimizin tüm kurumları vatandaşlarımıza kaliteli ve hızlı hizmeti sunmak için çalışıyor. Mardinli hemşehrilerim kamu hizmetinin en kalitelisine layıktır. Kaliteli hizmeti sunarken hızlı olmasına da dikkat ediyoruz" şeklinde konuştu.

Mardin’de Ormanlık Alanlara giriş ve çıkış yasaklandı Mardin’de Ormanlık Alanlara giriş ve çıkış yasaklandı

Misafirperveliklerinden dolayı vatandaşlara teşekkür eden Vali Akkoyun; "Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Devletimizin, bayrağımızın, milletimizin yanında olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" ifadelerinde bulundu.

Kaynak: Mardin Valiliği