Melikgazi hem israfı engelliyor hem de verimliliği artırıyor Melikgazi hem israfı engelliyor hem de verimliliği artırıyor

Mardin İl Müftülüğüne Kur'an kurslarında eğitimlerini tamamlayan 98 erkek 41 kursiyer için hafızlık icazet töreni düzenlendi.

Artuklu Şakir Nuhoğlu Camii’nde gerçekleştirilen törende, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından genç hafızlar, tekbirler eşliğinde camiye girdi.

Mardin İl Müftüsü Dr. Enver Türkmen, açılış ve selamla konuşması yaparak, Diyanet İşleri Başkanlığının bu konuda önemli çalışmalar yaptığını anlattı.

Mardin’de Hafızlık Kursunu Tamamlayan 139 Öğrenci Icazetini Aldı (2)Se

Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin ise, Kur’an’ı öğrene de öğreten hep hayırlıları olmuştur. Öyle bir kitap ki onu ezberleyenler, Kur’an’a hizmet ederler, hamaleyi kuran olanlar, ümmetin en şereflileri olur. Bu dünyanın süper güçlerine karşı büyük mücadele veren Gazze’deki Filistin’deki Müslüman kardeşlerimizin gönlünde de bu hafızlık var.” Diye konuştu.

Mardin’de Hafızlık Kursunu Tamamlayan 139 Öğrenci Icazetini Aldı (5)

Konuşmaların ardından hafızlığını tamamlayan öğrencilere protokol üyeleri tarafından icazet belgeleri ve çeşitli hediyeler verildi.

Mardin’de Hafızlık Kursunu Tamamlayan 139 Öğrenci Icazetini Aldı (3)

Törene Mardin Vali Yardımcısı Abdullah Demirdağ, Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Eroğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez Vaizi Muhammet Masum Vanlıoğlu, Reisül Kurra Mustafa Demirkan, Trabzon İl Müftüsü Selami Aydın, Midyat Belediye Başkan yardımcısı Abdurrahim Çelik, Midyat İlçe Müftüsü Ergun Bulunmaz ile hafızların aileleri ve davetliler katıldı.

Mardin’de Hafızlık Kursunu Tamamlayan 139 Öğrenci Icazetini Aldı (4)

Editör: Selahattin Erol