Sağlık Bakanlığı tarafından Mardin’e gönderilen 4 ambulans İl Sağlık Müdürlüğü'nde düzenlenen törenle hizmete başladı.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, Mardin İl Sağlık Müdürlüğüne gelerek törene katıldı.

Ambulansların hizmete girme törenine katılan Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Tuncay Akkoyun, Bugün itibariyle Mardin’imizde 33 adet Acil Sağlık hizmetleri istasyonu bulunmaktadır. Ayrıca 55 adet ambulans filomuzda 2 adet yeni doğan, 1 adet o bez, 1 adet çoklu hasta taşıma ve 1 adet kar paletli ambulansımız vatandaşlarımız hizmet vermektedir.” Dedi.

Vali Akkoyun, şöyle konuştu: “Bugün itibariyle Mardin’imize hizmet etmeye başlayacaklar… Vatandaşlarımıza gelen çağrılara emniyetimiz ve sağlık hizmetleri başta olmak üzere yüzde yüz karşılık verilerek vatandaşlarımızın ihtiyaçları herhangi bir gecikmeye mahal bırakılmadan karşılanıyor. Acil sağlık hizmetleri tabi ki bu hizmetlerin başında geliyor. Bu anlamda bize gelen çağrılar yüzde yüzüne sağlık hizmetleri anlamında karşılık veriliyor. Bu 4 adet ambulansımızın sağlık hizmetlerine entegre olmasıyla bu anlamdaki gücümüzle artmış olacaktır. Şöyle bir istatistik verecek olursak, Mardin’de 2002 yılında sadece 1 adet ambulans bulunuyordu. Bugün bu 4 ambulansımızın ilave olmasıyla Mardin’de toplam ambulans sayısı 55’e çıkmış oluyor. Dolayısıyla güçlü bir sağlık çalışanları ekibimizle ve güçlü yeni araçlarımızla vatandaşlarımıza daha iyi sağlık hizmeti verilmesi noktasında hep birlikte gayret edeceğiz. Yine rakam vermek gerekirse; 2002 yılında Mardin’imiz de sadece 1 adet acil sağlık hizmetleri istasyonu bulunmaktaydı. Ambulansın içini görme fırsatımız oldu hem yeni hem de tam donanımlı ve güzel bir yönü de yerli üretim olması bizleri çok mutlu ediyor. Hayırlı olmasını dilerken vatandaşlarımıza lütfen trafikte seyir halindeyken ambulanslarımıza yol verin ve ambulanslarımızın geçişine kolaylık sağlayın bu anlamda vatandaşlarımızın hassasiyetlerini daha da arttırmalarını istiyoruz” diye konuştu.

Midyat'ta Kurban Bayramı Tedbirleri değerlendirildi Midyat'ta Kurban Bayramı Tedbirleri değerlendirildi

Sağlık Bakanlığı tarafından Mardin İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmeti bünyesine tahsis edilen 4 adet tam donanımlı Acil Yardım Ambulanslarını inceledi. Ardından İl Sağlık Müdürlüğünü ziyaret ederek sağlık hizmetleri ile ilgili yürütülen çalışmalar ve devam eden projelerle ilgili Sağlık İl Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz'dan bilgi aldı.