Yönetmenliğini ve oyunculuğunu Mardin Artuklu Üniversitesi öğrencilerinin yaptığı kısa film Uluslararası Mardin Film Festivalinde finalinde beğeniyle izlendi.

Midyat’ta Kudüs ve Gazze Direnişi Konferansı Midyat’ta Kudüs ve Gazze Direnişi Konferansı

Mardin Artuklu Üniversitesi Film festival jüri özel ödülünü kazandı. 

Film Bağımlı Bir Gencin Mücadelesini Anlatıyor

Bağımlı bir gencin metruk bir evde uyuşturucu ile olan mücadelesini konu alan Çare filminin yönetmenliğini Mardin Artuklu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Şeyhmus Abik üstlenirken, başrol oyunculuğunu ise aynı bölümün ikinci sınıf öğrencisi Abdullah Cevheroğlu yapıyor.

Ödül gecesinde jüri özel ödülünü alan filmin başrol oyuncusu Abdullah Cevheroğlu,  gerçekleştirdikleri bütün çalışmalarda desteklerini yakından gördükleri Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar’a teşekkür ederek aldığımız ödülü kendisine armağan ediyoruz şeklinde konuştu.

Mardin Artuklu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü ikinci sınıf öğrencisi Abdullah Cevheroğlu, çekim sürecindeki destekleri nedeniyle Güzel Sanatlar Fakültesi yönetimine, hocalarına, öğrenci arkadaşlarına ve emek veren herkese teşekkür etti.

Üniversite Öğrencilerinin çektiği Çare filmi,  Yeşilay'ın düzenlediği kısa film yarışmasında, Şırnak Üniversitesi'nin düzenlediği kısa film yarışmasında ve en son Uluslararası Mardin Festivali'nde finalist olma başarısını gösterdi.

Kaynak: https://www.midyatgundem.com