18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümü dolayısıyla ülke genelinde olduğu gibi Midyat ilçesinde’ de tören düzenlendi.

Midyat'ta '18 Mart Çanakkale Zaferi ' Töreni Düzenlendi (7)

Hükümet Konağı bahçesinde Midyat Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Midyat Belediyesi çelenklerinin sunulması ile başlayan törende saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Midyat'ta '18 Mart Çanakkale Zaferi ' Töreni Düzenlendi (4)

Ardından Milli İrade İlkokulu/Ortaokulu Konferans Salonu'nda, Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program ile devam etti. 

Midyat'ta '18 Mart Çanakkale Zaferi ' Töreni Düzenlendi (6)

Günün anlam ve önemi Piyade Üsteğmen Eren Fikret Şahin yaptı.

Piyade Üsteğmen Eren Fikret Şahin

Üsteğmen Şahin, “Çanakkale zaferi, biricik evlatlarını öperek şefkat ve merhamet ile bağrına basıp cepheye uğurlayan cefakar anaların ve Hakkını helal et şefkatli ana, canım feda olsun kutsal vatana Sözleriyle karşılık veren yiğit ve kahraman Mehmetçik’in Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte yazdığı destandır” diye konuştu.

Şadi Özdemir: "Nilüfer'e yakışır bir düzen için buradayız" Şadi Özdemir: "Nilüfer'e yakışır bir düzen için buradayız"

Midyat'ta '18 Mart Çanakkale Zaferi ' Töreni Düzenlendi (5)

Törene Midyat Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, Garnizon Komutan vekili Tankçı Yarbay Yusuf Taşkıran, Belediye Başkan yardımcısı Ali Alptekin, Cumhuriyet Başsavcısı Ziya Burak Gürgah, Ağır Ceza Mahkemesi ve Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Meral, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Midyat'ta '18 Mart Çanakkale Zaferi ' Töreni Düzenlendi (1)

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından öğrenciler tarafından okunan şiir, gösterin ardından dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi ile program sona erdi.

Midyat'ta '18 Mart Çanakkale Zaferi ' Töreni Düzenlendi (3)

Midyat'ta '18 Mart Çanakkale Zaferi ' Töreni Düzenlendi (2)

Kaynak: Midyat GÜNDEM Com