Kaymakam Ömer Faruk Özdemir, İlçe Müftüsü Ergun Bulunmaz ve ailesinin katıldığı programın ardından Gözenoğlu için iftar ve mevlit programı yapıldı.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde Dibek Mahallesi kırsalında karakol inşaatında çalışan sivillere PKK'lı teröristlerce 3 Nisan 2020'de uzun namlulu silahlarla açılan ateş sonucu şehit olan Gözenoğlu için bir düğün salonunda düzenlenen programa, Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, katıldı.

Şehit Mühendis Gözenoğlu Için Mevlit Programı Düzenlendi (3)

Tüm şehitler ve Mazlum Gözenoğlu için Kur'an-ı Kerim ile Türkçe, Kürtçe ve Arapça Mevlit okundu, dualar edildi.

Melikgazi hem israfı engelliyor hem de verimliliği artırıyor Melikgazi hem israfı engelliyor hem de verimliliği artırıyor

Vali Akkoyun, Şehit Gözenoğlu'nun ailesi ve programa katılan vatandaşlarla yakından ilgilendi.

“Şehitlerimizin aileleri, gazilerimiz bizlere emanettir, Devletimize emanettir”

İftar programında vatandaşlara hitap eden Vali Akkoyun; "Aziz Şehidimiz Mazlum Gözenoğlu'nu ve bu program vesilesiyle tüm Şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Rabbim makamlarını âli eylesin. Bizlere, onların bıraktığı bu emanete sahip çıkmayı, emanetlerine layık yaşamayı nasip etsin. Şehitlerimizin aileleri, gazilerimiz bizlere emanettir, Devletimize emanettir. Devletimiz, Şehitlerimizin kıymetli aileleri, gazilerimiz ve ailelerinin hizmetindedir, emrindedir. Bugün, Şehidimiz Mazlum Gözenoğlu'nun Şehadetinin sene-i devriyesi vesileyle düzenlenen iftar programında siz kıymetli hemşehrilerimizle bir aradayız. Rabbim bu ayı güzel yaşamayı nasip etsin. Ramazan ayına ulaştırdığı gibi Ramazan Bayramına da hepimizi sağlıkla, sıhhatle ulaştırmayı nasip eylesin" ifadelerinde bulundu.

Şehit Mühendis Gözenoğlu Için Mevlit Programı Düzenlendi (1)

Mazlum Gözenoğlu'nun babası Hüseyin Gözenoğlu da, kendilerini yalnız bırakmayarak iftar ve mevlit programına katılan herkese teşekkür etti.

Programa ayrıca; Midyat Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, Mardin eski Milletvekili Nihat Eri, Şehit Mazlum Gözenoğlu'nun babası Hüseyin Gözenoğlu ve ailesi, Siyasi Parti Temsilcileri, STK Yöneticileri, Kamu Kurum ve Kuruluş Yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.

Şehit Mühendis Gözenoğlu Için Mevlit Programı Düzenlendi (2)

Muhabir: Selahattin Erol