Midyat'ta düzenlenen iftar programına, Müslümanların yanı sıra Süryani ve Ezdi inançlardan çok sayıda kişi katıldı. İftar öncesinde ilahiler okundu, dua edildi.

Bir düğün salonunda yapılan iftar programında Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Tuncay Akkoyun vatandaşlarla yakından ilgilenerek Ramazan-ı Şeriflerini tebrik etti.

Vali Akkoyun'un Katılımıyla Midyat'ta Iftar Programı Gerçekleşti (6)

Vatandaşlara hitap eden Vali Akkoyun, ramazan ayının önemine değinerek; Ramazan, küskünlüklerin son bulduğu, bağışlamanın ve bağışlanmanın arttığı, paylaşmanın öneminin anlaşıldığı, iyilik ve güzelliklerin çoğaldığı rahmet ve mağfiret ayı olduğunu söyledi.

Vali Akkoyun: "Bizim amacımız siz kıymetli hemşehrimizin yaşadığı yerde mutlu olmasıdır. Sizlerin her türlü talebi, isteği bizler için yapacağımız hizmetlere en önemli rehberdir. Vatandaşlarımıza hızlı ve kaliteli hizmet ulaştırmak en önemli önceliğimizdir. Devletimiz vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacında yanındadır ve yanında olmaya da devam edecektir. Devletimiz milletimizin hizmetindedir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, ülkemizin genelinde olduğu gibi Mardin’imizde de güven, huzur ve istikrar hakimdir. Bu huzur iklimi içerisinde vatandaşlarımıza en güzel şekilde hizmet ulaştırmanın gayreti içerisindeyiz. İnşallah bu iftar program birliğimize, beraberliğimize vesile kılar. Mardin çok şanslı. Abdullah Erin Mardin’de, Veysi Şahin Midyat’ta Veysi Şahin denince yapılan projeler, yollar, alt yapı, üst yapı, spor tesisleri, eğitim, sağlık birçok konuda yapılan tesisler akla geliyor. Büyük projeler hükümet desteği ile olur. Büyük düşünen insanların işidir. Dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, ülkemiz gelişiyor, kalkınıyor, büyüyor. Bu gelişmeler huzur ve barış ortamında gelişiyor. İnşallah Mardin’imizde, Midyat’ımızda bu hur ve kardeşlik ortamında gelişmesini hızlandıracaktır.” şeklinde konuştu.dedi.

Vali Akkoyun'un Katılımıyla Midyat'ta Iftar Programı Gerçekleşti (7)

Mardin Milletvekili Faruk Kılıç ise, “Bu değişikliklerin, bu güzelliklerin devam etmesi için bu istikrarlı süreci devam ettirmemiz lazım. Değişen, dönüşen, gelişen Midyat’ımızın bir mimarı var. Oda aramızda bulunan Belediye Başkanımız Sayın Veysi Şahin’dir. Ben kendisini tebrik ediyorum. Allah'ın izni ile 31 Marttan sonra yola devam edeceğine de inanıyorum. İnşallah, Mardin ve Midyatlılar olarak bizler onları mahcup etmeyiz.” dedi. 

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin’de, Hükümet desteği olmayan hiçbir belediyenin projelerinin hayata geçirmeyeceğini kaydetti. Şahin, “Sandık başına giderken kimlik siyasetinden ziyade adayların vizyonuna, projelerine, vaatlerine bakarak oy kullanmanızı istirham ediyorum. Bizler hiçbir zaman kimlik siyaseti yapmadık. Herkese eşit mesafede davrandık. Bundan sonra da inşallah projelerimizi hayata geçireceğiz.” Dedi.

431534088 965740748243178 7524644715653127358 N

Düzenlenen iftar programına, İçişleri eski Bakanı Muammer Güler, AK Parti Mardin İl Başkanı Vahap Alma, Midyat Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları Yöneticileri, Kamu Kurum ve Kuruluş Yöneticileri, şehit aileleri, gaziler ile Midyatlılar katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Midyat'ta Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Midyat'ta

Vali Akkoyun'un Katılımıyla Midyat'ta Iftar Programı Gerçekleşti (5)