23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 104'üncü yıl dönümünün büyük bir gururla kutlandığını kaydetti.

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları protesto edildi

Başkana Şahin mesajında, “Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 104. yıldönümü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı millet olarak büyük bir gururla kutluyoruz. Milletimizin bir arada ve bütünlük içinde verdiği var olma mücadelesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 104 yıl önce simgeleşerek Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşu ile taçlanmıştır. Bugünün küçüğü yarının büyüğü olacak çocuklarımız geleceğimizin mimarı olacaktır. Daha yaşanılabilir bir dünya için, umudun ve sevginin daha çok artması için çocuklarımıza inancım tamdır.

Bu duygu ve düşünceyle Milletimizin ve yarınlarımız olan ülkemizin ve bütün dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimizle kutlar demokrasi ruhunun aydınlattığı yolda, barış, kardeşlik ve huzur içinde yaşanan bir dünya bırakma temennisiyle bütün çocukların, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, sevgiyle gözlerinden öpüyorum”. Dedi.

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin,