Dicle Elektrik; yeni tesis kurulumu, bakım ve onarım faaliyetleri ile şebeke iyileştirmeleri amacıyla gerçekleştirilen planlı elektrik kesintilerini, Ramazan ayı boyunca sadece zorunlu hallerde ve gündüz saatlerinde uygulama kararı aldı. Kesintiler gerçekleşmeden 48 saat önce abonelerin bilgilendirileceğini açıklayan şirket, olası arıza kaynaklı kesintilere müdahale etmek üzere ekiplerin, bölge genelinde günün her saati hizmet verecek şekilde teyakkuzda olacağını bildirdi.

Midyat’ta badem ağaçları çiçek açtı Midyat’ta badem ağaçları çiçek açtı

2024 yılında 10.2 milyar liralık yeni yatırım planlayan Dicle Elektrik, Ramazan ayı boyunca planlı elektrik kesintilerini sadece zorunlu hallerde ve gündüz saatlerinde uygulama kararı aldı. Şirket tarafından önceden bildirilecek olan bu kesintiler, yeni şebeke kurulumu ve bakım onarım çalışmaları nedeniyle uygulanacağının belirtildiği haberde, kesintilerin iftar ve sahur vakitlerini etkilemeyecek şekilde yapılacağı duyuruldu.

Kesintiler 48 saat öncesinden bildirilecek

Dicle Elektrik Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nedim Tüzün; Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt illerini kapsayan dağıtım hizmeti bölgesinde 2024 yılı için planlanan 10.2 milyar TL’lik yatırım kapsamında çalışmaların hızla devam ettiğini belirttiği açıklamasında “Yeni şebeke kurulumları, mevcut şebekelerin güçlendirilmesi ve bakım-onarım çalışmaları nedeniyle planlı kesintilere ihtiyaç duyabiliyoruz. Ancak bu kesintileri Ramazana ayında sadece zorunlu hallerde yapmayı planladık”  dedi. Özellikle Ramazan ayında, abonelerin mağdur olmamaları için iftar ve sahur vakitlerini etkileyecek gece saatlerinde planlı kesinti yapılmayacağını vurgulayan Tüzün, “Ramazan ayında, abonelerimizin elektrik kesintisi yaşamaksızın ibadetlerini ifa etmeleri için tüm önlemlerimizi aldık. Zorunlu haller kapsamında yapacağımız planlı kesintileri ise iftar ve sahur saatini etkilemeyecek şekilde gündüz saatlerinde gerçekleştireceğiz.” dedi.

Ekipler arıza kaynaklı kesintilere hazır

Hava koşulları ve aşırı yüklenmeler gibi nedenlerle meydana gelebilecek arıza kaynaklı kesintilere karşı ekiplerin her zaman hazır olduğunu da ifade eden Tüzün, “Bu tür durumlar için ekiplerimiz 7/24 görev başında olacak. Ramazan ayında herhangi bir arıza durumunda ekiplerimiz hızlıca müdahale edecek.” dedi. Tüzün, abonelerin arıza durumlarında Alo 186 numaralı çağrı merkezini arayarak bildirimde bulunabileceklerini sözlerine ekledi.