Geri dönüşüm ve çevre gezisine Sıfır Atık ve Çevre Yönetimi Koordinatörü Öğretim Görevlisi Öğr. Gör. Durmuş Ali Tekdamar ile Koordinatör Yardımcıları Mehmet Beşir Büyüktaş ve Abdulbasit Barık da katıldı.
 

Çevre konularına olan farkındalığı artırmak ve geri dönüşüm süreçleri hakkında detaylı bilgiler almak amacıyla düzenlenen gezide Mardin Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü Çevre Yönetimi ve Denetimi Şube Müdürü Ramazan Uçar ile Çevre Mühendisi Kadir Akkurt, Sıfır Atık ve Çevre Yönetimi Koordinatörlüğü personeline ve Sıfır Atık ve Çevre Öğrenci Topluluğu öğrencilerine çevre, iklim değişikliği ve sıfır atık konularında sunumlar yaptılar.

Sunumun ardından, Haşimoğlu Geri Dönüşüm Tesisi personeli rehberliğinde Haşimoğlu Geri Dönüşüm Müzesi gezildi. Müze turunun ardından, tesis içerisinde yer alan birçok atık türü ile ilgili geri dönüşüm yöntemleri, süreçleri ve uygulamaları hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü hazırlıkları 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü hazırlıkları

Üniversite öğrencileri, Haşimoğlu Geri Dönüşüm Tesisi gezisi sonunda elde ettikleri bilgilerle çevre sorunlarına karşı daha etkili çözümler üretebilecekleri konusundaki motivasyonlarını attırdıklarını belirttiler.
Düzenledikleri etkinliğin, öğrencilerin çevre bilincini artırdığını ve sürdürülebilirlik konusunda bilinçlenme lerine önemli bir katkı sağladığını belirten MAÜ Sıfır Atık ve Çevre Yönetimi Koordinatörü Öğretim Görevlisi Öğr. Gör. Durmuş Ali Tekdamar, bu tür etkinliklerin, üniversite öğrencilerinin mesleki gelişimlerine katkı sağlamanın yanı sıra çevre bilinci oluşturarak toplumsal sorumluluklarını da yerine getirmelerine olanak tanıdığını sözlerine ekledi.

Kaynak: www.midyatgundem.com